مهندس برق مجارستانی یا مدل طنز پرداز؟


قطعا همه شما با چهره‌ای که در بالا تصویر آن قرار داده شده است، آشنا هستید و بارها و بارها در فضای مجازی با آن مواجه شده‌اید.
آندرس استیوان آراتو مهندس برق و مدل بازنشسته مجارستانی است. او در سال 1945 در کوسگ مجارستان متولد شد. اطلاعات زیادی درباره کودکی و نوجوانی او در دست نیست و تنها خاطراتی که مربوط به این دوران است و در سایت او می‌توان یافت مربوط به درخت شاه بلوط کنار خانه آن‌ها است که دوران کودکی او در کنار آن گذشت.
در سال 1969 آراتو از دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست از رشته مهندسی برق فارغ‌التحصیل شد. وی سال‌های زیادی را در این رشته به فعالیت پرداخت و بسیار مهندس موفقی بود. اما ماجرای شهرت آراتو مربوط به دوران بازنشستگی او است. پس از باز نشستگی آراتو به مدت 5 سال به عنوان دی‌جی در یک در یک ایستگاه رادیویی محلی کار کرد. وی در سال 2019 به یکی از چهره‌های تبلیغاتی کوکاکولا در مجارستان تبدیل شد و همین امر سبب شد تا آندرس میان جهانیان به چهره‌ای معروف تبدیل شود. جالب است بدانید که آراتو خبر نداشت که تا چه میزان بین مردم محبوب شده است!

اما به وجود آمدن و پخش شدن عکس‌های این مهندس برق هم ماجراهایی دارد:
در حالی که آراتو در یکی از سال‌های زندگی خود در تعطیلات به سفر رفته بود، از موقعیت‌های جالب سفر خود عکس می‌گرفت و آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی بارگذاری می‌کرد. با این کار نه تنها دوستانش عکس‌های اورا دیدند، بلکه یک عکاس حرفه‌ای نیز با او تماس گرفت و به او پیشنهاد یک عکسبرداری به عنوان مدل را داد. آراتو این پیشنهاد را پذیرفت. بعد از این پیشنهاد و پخش شدن عکس‌های او دعوت های بیشتری از او به عمل آمد و او به شرط آن که از عکس‌هایش به عنوان پوستر برای موضوعاتی مربوط به سیاست و دین نباشد این دعوت‌ها را پذیرفت اما روح او هم خبر نداشت که ممکن است عکس‌های او روزی به عنوان یک مدل طنز به کار رود.

اما جریان آگاهی او از این شهرت:
داستان مشهور شدن آندرس آراتو متعلق به امروز نیست و به سال‌های قبل باز می‌گردد؛ به زمانی که او پس از یک سخنرانی در کنفرانسی در مجارستان در حال مرتب کردن مقالات خود بود که دو جوان به سمت او آمدند و خواستند تا با آقای مهندس عکس بگیرند. آندرس آراتو آن زمان بسیار خوشحال شد که به ظاهر سخنرانی‌اش بسیار عالی بوده است اما بعدا دلیل واقعی سلفی آن دو جوان را کشف کرد. او تبدیل به یک مدل معروف به اسم «دردت را پنهان کن هارولد» در شبکه مجازی شده بود. به گفته خودش اوایل از به وجود آمدن این شوخی‌ها ناراحت شده بود اما به مرور زمان به آن عادت و پس از مدتی از به وجود آمدن آن خوشحال بود زیرا روز به روز بر شهرت او افزوده می¬شد.
آراتون درحال حاضر به همراه همسرش گابریلا و پسرش در بوداپست زندگی می‌کنند.
او معتقد است که راه‌های زیادی وجود دارد تا یک آدم معروف شود اما هیچ کس نمی‌داند که آن‌ها چه راه‌هایی هستند همانطور که او نمی‌دانست. آراتو در انتهای کنفرانسی که چندسال پیش در تدکس کی¬یف برگزار شده بود، گفت:« دست و بال خود را در مواجهه با دنیا نبندید. هر زمینه کاری و هنری که می¬توانید امتحان کنید. وقتی با جوان‌ها وقت می‌گذارید، زندگی خیلی جالب تر خواهد شد.
قسمتی از زندگی نامه یکی از مشهور ترین مدل‌های طنز در فضای مجازی را برای شما تعریف کدیم و امیدواریم از مطالعه آن لذت برده باشد.
شما می‌توانید به مجارستان سفر کنید و از بوداپست،شهر آراتو، دیدن کنید. جهت کسب اطالعاتی جامع راجع به این شهر و کشور اینجا کلیک کنید.
جهت آشنایی با پارک‌های طبیعی و ملی مجارستان اینجا کلیک کنید.
اگر به رویدادهای فرهنگی علاقه دارید ما در مطلبی جداگانه فستیوال های جذاب مجارستان را به شما معرفی کرده¬ایم. جهت مطالعه این مطلب اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنمایی #اقدام #ویزا کاری #ویزا تجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #سنگ قیمتی #غذا #غذا ی محلی #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #میکامال #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #سالن موسیقی #کنسرت #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گوجه فرنگی #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #مجارستان #درباره مجارستان بدانیم #پارک #پارک ملی #پارک های ملی مجارستان #جشنواره های مجارستان