درباره مجارستان بدانیم


تاریخ هزارساله مجارستان تنها یک جنبه جذاب این کشور در اروپای شرقی است. تاثیرات کشور‌های دیگر، ویژگی‌های زبان مجارستانی و سنت‌ها و فرهنگ‌های منطقه‌ای به پیچیدگی آن کمک می‌کند. تنها یک سفر کوتاه به مجارستان برای درک دقیق ویژگی‌های مختلف آن کافی نیست. اما واقعیت‌های اساسی می‌تواند به عنوان مقدمه‌ای برای مهمترین اطلاعات در مورد این کشور، مردم و تاریخ آن باشد.
کشور مجارستان در اروپا محصور در خشکی است و با هفت کشور اتریش، اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، اسلوونی و کرواسی همسایه است. رود دانوب کشور مجارستان و پایتخت آن بوداپست را به دو قسمت تقسیم می‌کند و این ویژگی باعث شده بود تا در زمان¬های قدیم این دو قسمت با نام‌های بودا و آفت شناخته شوند.
مردم مجارستان به زبان مجاری صحبت می‌کنند و آنها را مجار می‌نامند. زبان مجارستانی از نظر لفظی بسیار به زبان فنلاندی و استوونیایی نزدیک است. گرچه امروزه بیشتر مردم مجارستان به زبان لاتین صحبت می‌کنند. مجارها که کشور خود را با نام سرزمین مجایار‌ها می‌شناسند، از این نظر که به زبانی صحبت می‌کنند که با هیچ زبان اصلی اروپایی ارتباط ندارد، در بین ملت‌های اروپایی بی‌نظیر هستند. این سرزمین از نظر زبانی توسط ملت‌های بیگانه احاطه شده است و به همین دلیل بود که مجارها در بیشتر تاریخ احساس انزوا می-کردند. این ممکن است به همین دلیل باشد که آنها پس از مسیحی شدن به زبان لاتین پیوستند که زبان فرهنگ، بورس، تحصیل و حتی زبان اشراف مجارستان از سال 1844 شده است.
مجارستان یک کشور مسیحی است و فرقه‌های مختلی از مسیحیت جمعیت آن را تشکیل می‌دهند. جالب است بدانید که حدود 75 در صد از جمعیت این کشور را مسیحیان تشکیل می‌دهند.
پوداپست بهترین شهر و پایتخت کشور مجارستان است. این شهر بزرگ و پراکنده نگاه شاهانه‌ای را که از اواخر قرن نوزدهم به آن داده شده است، حفظ کرده است. بوداپست همواره با داشتن تعداد زیادی رستوران، موزه، چشمه‌های آب گرم و سایر جاذبه‌های گردشگری، سالانه پذیرای تعداد بسیار زیادی از گردشگران است.
حمام‌های حرارتی پیچیده و تاریخی در بوداپست از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. در سفر‌های توریستی به بوداپست می‌توانید از هوکوکی که یک دهکده سنتی در مجارستان است و میراث جهانی یونسکو و همچنین گودلی که یک کاخ سلطنتی با شکوه است وسالیان سال پذیرای امپراتور اتریش در تابستان‌های گرم بود دیدن کنید و لذت ببرید.
مجارستان به مدت هزار سال دارای حکومتی پادشاهی بود و تا سال 1989 که یک پارلمان در مجارستان تاسیس شد، این کشور تحت حکومت کمونیست بود اما امروزه مجارستان به یک جمهوری پارلمانی تبدیل شده است؛ گرچه از دیرباز وجود پادشاهی آن و قدرت‌های حاکمان آن هنوز به خوبی به یادگار مانده است.
همچنین این کشور زیبا دارای فرهنگی غنی بوده که تنها کسانی که به آن سفر می‌کنند می‌توانند آن را به خوبی تجربه و درک کنند.
کشور مجارستان را به طور کامل به شما معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه آن لذت برده باشید و سفری خوش را به آنجا تجربه کنید.
اگر می‌خواهید شهر های دیگر مجارستان را بیشتر بشناسید، اینجا کلیک کنید
همچنین کلیسای سنت استفان یکی از کلیسا های جذاب در مجارستان است. جهت مشاهده این کلیسای زیبا اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنمایی #اقدام #ویزا کاری #ویزا تجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #سنگ قیمتی #غذا #غذا ی محلی #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #میکامال #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #سالن موسیقی #کنسرت #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گوجه فرنگی #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #مجارستان #درباره مجارستان بدانیم