بازدید از پارک رتیرو در سفر به مادرید

شهر زیبای مادرید علاوه بر تمام جاذبه‌های فرهنگی، هنری و تاریخی‌اش، پارک‌ها و باغ‌های سرسبز هم دارد که در وسط این شهر شلوغ و بزرگ، نقطه آرامی را برای گشت و گذار و پیاده‌روی فراهم می‌کنند.

اگر قصد سفر به اسپانیا را دارید، از پارک رتیرو که یکی از مشهورترین مراکز تفریحی اسپانیا است، دیدن کنید.

مادرید اگر چه شهری بزرگ و شلوغ است، اما باز هم فضاهای سبز آرام و مسحور کننده‌ای برای گردش، پیاده‌روی یا حتی پیک نیک دارد.

سفر به اسپانیا

پارک رتیرو، اولین پارک بزرگ شهر زیبای مادرید به شمار رفته و ۱.۴ کیلومتر مربع مساحت دارد. این پارک که به خاندان سلطنتی اسپانیا تعلق داشت، در اواخر قرن ۱۹ به روی مردم باز شد.

این پارک از جمله پارک های وسیع و محبوب کشور اسپانیا می باشد که یک دریاچه مصنوعی نیز دارد. این دریاچه مصنوعی که جلوه خاصی به پارک رتیرو بخشیده، تعداد زیادی قایق دارد که آن ها را به گردشگران تور اسپانیا اجاره می دهد تا در سراسر دریاچه پارو بزنند و از زیبایی های این پارک نهایت لذت را ببرند.

باغ‌های باشکوه و سبز پارک «رتیرو» زیباترین نمونه‌هایی هستند که می‌توانید در یک شهر اروپایی پیدا کنید. یادمان‌های مرمری پراکنده در پارک، چمن‌های خوش منظر، ساختمان‌های مجللی مانند «کاخ کریستال» و فضاهای سبز دل‌ انگیز، موارد ارزشمندی هستند که در این پارک خواهید دید. هر چند در طول هفته پارک خلوت و آرام است، اما در آخر هفته‌ها با انبوه جمعیت شور زندگی به آن بازمی‌گردد. پارک رتیرو به سادگی در فهرست اماکن برتر مادرید برای گردشگران قرار می‌گیرد. رتیرو در قرن ۱۷ توسط شاه فیلیپ چهارم به عنوان مکانی برای گردش پادشاهان، ملکه‌ها و نزدیکانشان ساخته شد و از سال ۱۸۶۸ عموم مردم می‌توانستند از آن استفاده کنند.

سفر به اسپانیا

یک سری تئاترهای خیابانی نیز در روزهای خاص برای تماشای عموم در گوشه کنار پارک برگزار می شود. همچنین سالیانه برخی نمایشگاه های بین المللی کتاب، گل و گیاه و کنفرانس در این پارک برگزار می شود.

در واقع پارک رتیرو برای تمامی سلایق افراد جذاب و هیجان انگیز می باشد. پارک رتیرو مادرید با نام بوئن رتیرو نیز در بین اهالی و مسافرین اسپانیا شناخته شده است. تمامی قسمت های این مجموعه سرسبز دیدنی و فوق العاده می باشد ولی ورودی قسمت شمالی ، جایی که دریاچه مصنوعی واقع شده است به نسبت دیگر ورودی های این پارک از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.

پارک رتیرو

همچنین  در این پارک یک مجسمه بزرگ با ستونهای طراحی شده از معماری رومی به یاد پادشاه آلفانسو قرار دارد که زیبایی پارک رتیرو مادرید را دو چندان کرده است. این پارک جاذبه های دیگری را در خود جای داده است به طور مثال باغ رز، یک مسیر مشخص شده است که تماما با حصارهای نیم دایره از جنس فلزی تزیین شده و انواع رزهای اسپانیایی از آن بالا رفته اند. یک موزه نقاشی و کاخ قدیمی نیز برای بازدید گردشگران تور اسپانیا  وجود دارد. در سفر به اسپانیا حتما از پارک ها و اماکن تفریحی این کشور استفاده کنید و لذت ببرید.

تعطیلات رویایی برگزار کننده تور های بی نظیر و رویایی به اسپانیا است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور های خود برای خرداد و تیر ماه با ما تماس بگیرید.

جهت آشنایی هرچه بیشتر با کشور اسپانیا مطالب زیر را مطالعه نمایید.(جهت مطالعه هر مطلب روی نام آن کلیک کنید.)

کشور لباس های رنگارنگ و پرنشاط، هیسپریا

ما به لطف اسپانیایی ها شکلات داریم!

اقامت اسپانیا راحتترین راه ورود به قاره سبز

شرایط دریافت اقامت تمکن مالی اسپانیا