ملاقات با فیل ها در پارک پیلانزبرگ

یک میلیارد و دویست میلیون سال پیش آتشفشانی قلیایی در آفریقای جنوبی فوران کرد. این فوران ها طبیعت اطراف را دگرگون نمود. این دگرگونی باعث به وجود آمدن حیات تازه ای در طبیعت منطقه شد. آن منطقه، امروز به پارک ملی پیلانزبرگ در آفریقای جنوبی تبدیل شده است.
سفر به افریقا
پس از گذشت سالیان بسیار، این منطقه به یکی از ناب ترین صحنه های طبیعت تبدیل شده است. در این مدت اتفاقات طبیعی و انسانی بسیاری دست داشته. اما در نهایت پارک ملی پیلانزبرگ آفریقای جنوبی چهارمین پارک طبیعی توریستی این کشور است.
پارک ملی پیلانزبرگ سرزمینی شگفت‌انگیز در آفریقای جنوبی است که تنها ۱۵ کیلومتر با «سان سیتی» فاصله دارد و تنوع گوناگونی از حیات وحش را در خود جای داده است.
آفریقا
پارک ملی پیلانزبرگ که فضایی به وسعت ۵۵ هزار هکتار را شامل می‌شود از حیث وسعت، چهارمین پارک ملی آفریقای جنوبی به شمار می‌رود. در این پارک که بر بقایای دهانه‌ی یکی از سه آتشفشان قلیایی دنیا قرار گرفته، از پشه‌های مالاریا خبری نیست و می‌توان مناظر بکری از طبیعت و حیات وحش را در آن دید. تاریخچه‌ی این پارک هم مانند سایر پارک‌های ملی آفریقای جنوبی جالب است. ویژگی‌های عالی این پارک مانند زمین‌های ناهموار، دره‌های پر آب و مناظر جذاب و دیدنی آن باعث شده که پارک ملی پیلانزبرگ هزاران سال سکونت‌گاه محبوبی برای انسان‌ها باشد.
پرنده هم در پارک پیلانزبرگ زندگی می‌کنند که بعضی از آن‌ها مهاجر و برخی دیگر از ساکنان همیشگی پارک هستند. غذای هر کدام از پرندگان فرق می‌کند، عده‌ای از آن‌ها گوشتخوارند و بعضی هم بذر گیاهان یا میوه را می‌خور‌ند.
سافاری پارک
تفریحات زیادی در پارک ملی پیلانزبرگ می‌توانید داشته باشید؛ شما می‌توانید که خودروی سافاری کرایه کنید و در نقاط مشخص شده به گشت و گذار بپردازید. بالن‌سواری از دیگر تفریحات هیجان‌انگیز در این پارک ملی است که می‌توانید سوار آن شوید و اوج بگیرید و چشم‌انداز زیبایی از منطقه را زیر پایتان مشاهده کنید؛ علاوه بر آن پیشنهاد می‌شود لذت پیاده‌روی در منطقه و لذت بردن از هوای مطبوع آن را از دست ندهید. از دیگر فعالیت‌های محبوب که در پارک پیلانزبرگ وجود دارد، می‌توان به دریاچه‌ای در مرکز پارک اشاره کرد که به Mankwe Dam”” معروف است. شما می‌توانید قبل از طلوع و پس از غروب آفتاب از این دریاچه دیدن کنید تا حیواناتی که برای آب خوردن به آن جا می‌آیند به خصوص فیل ها را تماشا کنید.
صبح و آمدن گله فیل در پارک جنگلی پیلانزبرگ آفریقای جنوبی برای آب خوردنمسافرین عزیز می توانند این صحنه را از نزدیک ببینند.👇👌


بالن‌سواری از دیگر تفریحات هیجان‌انگیز در این پارک ملی است که می‌توانید سوار آن شوید و اوج بگیرید و چشم‌انداز زیبایی از منطقه را زیر پایتان مشاهده کنید؛ علاوه بر آن پیشنهاد می‌شود لذت پیاده‌روی در منطقه و لذت بردن از هوای مطبوع آن را از دست ندهید. استراحت در اقامتگاه‌هایی لوکس با امکانات فوق‌العاده نیز بر جذابیت سفرتان خواهد افزود و خاطره‌ای به یاد ماندنی برایتان برجای خواهد گذاشت. به طور کلی تنوع اقامتگاه‌ها در منطقه پیلانزبرگ رضایت افراد با سلیقه‌های مختلف را فراهم می‌کند، از چادرهای کمپینگ گرفته تا هتل‌های لوکس در این پارک برایتان فراهم شده است.
بازدید از شیر ها
همانطور که میدانید تعطیلات رویایی ارائه دهنده تور های بسیار جذاب و رویایی در ایام نوروز به آفریقای جنوبی است. و شما عزیزان می توانید با شرکت در این تور هیجان انگیز تمامی اتفاقات بالا را تجربه کنید و خاطراتی به یادماندنی از نوروز 1401 را برای همیشه در ذهن خود داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر، دریافت برنامه سفر و رزرو تورهای جذاب و رویایی افریقای جنوبی همین امروز با ما تماس بگیرید.
تلفن:02122243040

جهت مشاهده برنامه روز اول در تورهای افریقا اینجا کلیک کنید.
جهت مشاهده برنامه روز سوم در تورهای افریقا اینجا کلیک کنید.