شهر جنگل های زیبا، مانائوس

شهر مانائوس در امتداد کرانه شمالی رودخانه نگرو، 11 مایل (18 کیلومتر) بالاتر از رودخانه آمازون قرار دارد. شهر، در یک تراس مشرف به رودخانه نگرو، توسط چندین کانال فرعی به نام igarapés عبور می کند که توسط پل ها کشیده شده و آن را به بخش های جداگانه تقسیم می کنند.
سفر به برزیل
اولین سکونتگاه اروپایی در این مکان یک قلعه کوچک (São José do Rio Negrinho) بود که در سال 1669 توسط کاپیتان فرانسیسکو دا موتا فالکائو ساخته شد. مأموریت و دهکده‌ای که بعداً رشد کردند،. ویلا “دابارا” یا “بارا دو ریو نگرو” نامیده می‌شوند. این شهر در سال 1809 جانشین بارسلوس به عنوان پایتخت ژنرال کاپیتانی ریو نگرو شد و در سال 1850 مرکز استان آمازوناس (ایالت بعدی) شد. نام آن پس از آن به Manáos تغییر یافت و از سال 1939 آن را Manaus مانائوس می نامند.
از سال 1890 تا 1920 یک رونق اقتصادی منطقه ای مبتنی بر تولید لاستیک طبیعی از درخت Hevea brasiliensis باعث رونق این شهر شد. ساختمان‌ها و خانه‌های باشکوه مانائوس، از جمله کلیسای جامع و خانه اپرا پرآذین (تئاترو آمازوناس، ساخته شده در سال 1896 و بازسازی‌شده در سال‌های 1987-1990)، و ایجاد تجارت بندری از آن دوره است. مانائوس همچنین به یکی از اولین شهرهای برزیل تبدیل شد که برق داشت.
امازون
مانائوس در سال 1892 به عنوان مقر اسقفی تبدیل شد. در سال 1902 یک شرکت بریتانیایی شروع به بهبود تأسیسات بندری از جمله گمرک، اسکله سنگی، انبارها و اسکله های شناور کرد. بیشتر آهن، شیشه و سایر مصالح ساختمانی به طور ویژه از بریتانیا، فرانسه و سایر نقاط اروپا سفارش داده می شد و از طریق این بنادر به مانائوس منتقل می شد. مانائوس در دهه 1920، زمانی که قیمت لاستیک طبیعی در بازار جهانی سقوط کرد، کاهش یافت. اگرچه اقتصاد آن در طول جنگ جهانی دوم تا حدودی تقویت شد، اما مانائوس تا زمانی که در سال 1967 به عنوان منطقه معاف از گمرک اعلام شد، رونق چشمگیری نداشت.
برزیل
مانائوس اکنون یک بندر اصلی داخلی است که توسط کشتی‌های اقیانوس‌پیما از اقیانوس اطلس به آن می‌رسند و مرکز اصلی جمع‌آوری و توزیع، نواحی رودخانه‌ای کل حوزه بالایی آمازون است. در اواخر دهه 1970، دولت برزیل و شرکت های خصوصی، جنگل زدایی گسترده ای را برای توسعه منابع معدنی و ثروت کشاورزی منطقه جنگلی اطراف آغاز کردند. دولت همچنین یک پایانه ماهیگیری در Manaus نصب کرد. این شهر گوشت گاو را از دشت های رودخانه برانکو دریافت می کند که پوست های صادراتی را نیز تامین می کند. صنایع مانائوس شامل کشتی سازی، صابون سازی، تولید مواد شیمیایی، ساخت تجهیزات الکترونیکی و پالایش نفت (نفتی که با کشتی از پرو به آمازون آورده می شود) است. فلس های پیراروکو (Arapaima gigas)، یک ماهی بزرگ آمریکای جنوبی، برای استفاده به عنوان سوهان ناخن صادر می شود. صادرات اصلی این شهر شامل تجهیزات الکتریکی، نفت، مواد شیمیایی، آجیل برزیلی و مجموعه ای از محصولات جزئی جنگلی است.
سفر به برزیل در عید
گردشگری این شهر زیبا به بخش رو به رشد اقتصاد تبدیل شده است. این شهر دارای باغ های گیاه شناسی و جانورشناسی است و یک پارک جنگلی طبیعی در حومه آن وجود دارد. مانائوس مقر مؤسسه تحقیقات ملی آمازونیا (تاسیس 1954)، دانشگاه آمازوناس (1962)، مؤسسه جغرافیایی و تاریخی آمازوناس (1917) و یک مدرسه ثالث برای یتیمان است.همچنین این شهر دارای یک فرودگاه بین المللی است.
جالب است بدانید که مانائوس شامل نیمی از جمعیت ایالت است.

مانائوس را به صورت کامل به شما عزیزان معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه آن نهایت استفاده را کرده باشید. تعطیلات رویایی برگزار کننده تور های جذاب و رویایی به برزیل است. جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط تور ها با ما در تماس باشید.
تلفن: 02122243040

جهت آشنایی بیشتر با شهر های دیگربرزیل از جمله سائوپائولو اینجا کلیک کنید.