روسیه؛ کشور تاریخ های پرفراز و نشیب

شاید هیچ کشوری مانند روسیه دچار فراز و نشیب‌های تاریخی نباشد. زمانی این کشور عظیم در قعر تاریخ با حکومتی ظالم شناخته می‌شد و یا مانند امروز در اوج قدرت و الگویی برای دیگر کشور‌ها است. به همین دلیل است که وینستون چرچیل روسیه را به یک معمای پیچیده تشبیه کرده است.در کنار این تاریخ پر فراز و نشیب روسیه، می‌توان فضا‌های یخی دیدنی، سواحل آفتابی،جنگل‌های انبوه کوهستان‌های برفی و دریاچه‌های زیبا را در طبیعت متنوع این کشور یافت. علاوه بر تمام این شگفتی‌های طبیعت، قلعه‌ها و قصر‌های لوکس، کلیسا‌هتی عظیم و همچنین دهکده‌های عظیمی را می‌توان در این سرزمین با شکوه مشاهده کرد.
روسیه با وسعت عظیم خود، مجموعه‌ای از جاذبه‌ها است. شهر‌های پر طرفدار مسکو و سنت‌پترزبورگ تنها بخشی کوچک از دیدنی‌های روسیه است که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم. از شن‌های نرم و طلایی زلنوگرادسک و رودخانه ولگا تا جاذبه‌هایی چون شهر شطرنج و شهر مرده‌ها روسیه را به کشوری متفاوت، جذاب و همچنین اسرار آمیز تبدیل می‌کند.

مسکو
به مسکو شهر《 بیش‌ترین‌ها》می‌گویند. دلیل این نام گذاری بسیار ساده است.بیشترین میلیاردر‌های جهان در آن‌جا رندگی می‌کنند. این شهر زیبا صاحب بیشترین‌ فرودگاه‌ها و یکی از گران‌ترین شهر‌های دنیا است.در شهر مسکو دقیقا و به راحتی می‌توانید قدرت، عظمت، تاریخ و هنر را در خیابان‌های این شهر احساس کنید.
آجر‌های قرمز رنگ کاخ کرملین، عظمت میدان سرخ و کلیسا‌های زیبای روس هرساله تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می‌کند. تاریخ اروپای شرقی را می‌توان در موزه‌های جذاب و یا در بنا‌های یادبود سربازان کشته شده به صورت بسیار آشکاری یافت. برج‌های بلند و ساختمان‌های اداری مجهز در چند سال اخیر با تاریخ و معماری غنی روسیه آمیخته شده استو به راحتی می‌توان آن‌ها را مشاهده کرد. کتاب‌خانه لنین یکی از معتبر‌ترین کتاب‌خانه‌های جهان است که بیش از ۱۰ میلیون کتاب را در خود جای داده است. همچنین آرامگاه لنین که به صورت زیگورات‌های ایرانی ساخته شده و پیکر مومیایی شده رهبر پیشین روسیه در آن قرار دارد.
مردم مسکو به طور عموم سرد و محکم‌اند. می‌توان گفت که هوای برفی این شهر به وضوح در آن‌ها دیده می‌شود. در کار‌های خود بسیار جدی و پرتلاش هستند. پذیرش این کمبود احساس برای بسیاری از مسافران که چند روز بیشتر در این شهر قصد ماندن ندارند سخت است. اما اگر بتوانید یخ یک مسکویی را بشکنید، شخصی کاملا متفاوت را مشاهده خواهید کرد: گرم، مهمان‌نواز و شاد.

سنت‌پترزبورگ
سنت‌پترزبورگ که در کنار خلیج فنلاند قرار دارد، زیبا‌ترین شهر روسیه و متفاوت با حال و هوای مسکو است. می‌توان گفت فضای سنت‌پترزبورگ به شهر‌های اروپایی شباهت بیشتری دارد تا به دیگر نقاط روسیه. مجموعه‌ای از ۴۴ جزیره این جزیره آبی را تشکیل می‌دهند که بوسیله کانال‌ها و رود‌خانه‌های متفاوت از هم جدا شده‌اند.
بی دلیل نیست که به این شهر لقب《ونیز شمالی》داده‌اند. سنت‌پترزبورگ به دفعات پایتخت شوروی سابق و مرکز حکومتی تزار‌های آن بوده است. تاریخ سلطنتی اینشهر را می‌توان به وضوح در خیابان‌های این شهر دید. قلعه پیتروپال، قصر تابستانی پیتر کبیر، خیابان زیبای نوسکی، کشتی آئورا، کلیسای خون مقدس و قصر کاترین از بنا‌های دیدنی آن زمان است. میدان‌های وسیع و موزه‌های درجه یک از دیگر جاذبه‌های این شهر به شمار می‌رود.
موزه بزرگ آرمیتاژ با بیش‌از ۳ میلیون اثر قدیمی و هنری یکی از منحصر به فرد‌ترین موزه‌های دنیا است.
این شهر حدود ۳۰۰ سال پایتخت فرهنگی، هنری و سیاسی اروپا به شمار می‌آمد.
مردم سنتپترزبورگ غرور و تعصب خاصی نسبت به شهر خود دارند. مردمی صمیمی و خون‌گرم اما مغرور هستند. مردم این شهر شگفت‌انگیز علاقه و تمایل زیادی به هنر و نمایش دارند و اکثر اوقات فراغت خود را در گالری‌های هنری و یا سالن‌های باله و نمایش می‌گذرانند.

کشور روسیه و تعدادی از جذاب‌ترین شهر های آن را به شما عزیزان معرفی کردیم و انیدواریم که از مطالعه آن لذت برده باشید.
جهت مشاهده یکی از زیبا‌ترین کاخ‌های روسیه اینجا کلیک کنید.
جهت مشاهده کوه‌های بسیار زیبای قفقاز و طبیعت آن در روسیه اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنماییجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #غذا #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #مجارستان #درباره مجارستان بدانیم #پارک #پارک ملی #پارک های ملی مجارستان #جشنواره های مجارستان #مجارستان شگفت انگیز #بلغارستان #اختراعات بلغارستان # دانشمند#غذا #غذا های بلغاری #غذا های بلغارستان #جشنواره های بلغارستان #یونان #گردش در یونان #دانمارک #همه چیز درباره دانمارک #لگو #لگو در دانمارک #ثروت عجیب دانمارکی ها #مالتا #درباره مالتا #گردش در مالتا #رسوم مردم مالتا # غذا در مالتا #سفری خوش طعم به مالتا #هلند #جشنواره های هلند #خانه های مینیاتوری #خانه پیرنیا #روسیه #سنت پترزبورگ #مسکو #گردش در روسیه