تاکسی‌ های خودران، عضو جدید ناوگان حمل‌‌‌و‌نقل شهری دبی

تاکسی‌ های خودران، عضو جدید ناوگان حمل‌‌‌و‌نقل شهری دبی
در راستای اجرای طرح بزرگ «دبی ۲۰۳۰» (۱۴۰۸-۱۴۰۹)، این شهر از سال ۲۰۲۳ شاهد حضور تاکسی های خودران به عنوان بخشی از ناوگان حمل و نقل شهری دبی خواهد بود. براساس این قرارداد تا سال ۲۰۲۳، بیش از ۴ هزار تاکسی خودران و بدون راننده وارد دبی شده و به ناوگان حمل‌ونقل شهری و جاده‌ای اضافه می‌شوند.

امارات متحده عربی، پس از «ایالات متحده» اولین کشوری است که از تاکسی های خودران و بدون راننده در سیستم حمل و نقل شهری و جاده‌ای خود استفاده می‌کند.

هفته گذشته نیز با حضور «شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم» ولیعهد و رئیس شورای اجرایی شهر دبی، قراردادی میان «سازمان راه و ترابری» (RTA) و شرکت آمریکایی «کروز» (Cruise) در راستای تسریع اجرای این طرح بسته شد.

دبی ۲۰۳۰: آینده چطور خواهد بود؟
بستن چنین قراردادی میان یک نهاد دولتی و یک شرکت برجسته تولید خودروهای بدون راننده و فناوری‌های خودمختار، گامی مهم در جهت تحقق استراتژی‌های آینده حمل‌ونقل ناوگان خودران دبی خواهد بود. بخشی که ۲۵ درصد این سیستم را تشکیل خواهد داد.

ناوگان خودران دبی بخشی از طرح دبی ۲۰۳۰ است که طی آن قرار است این شهر تبدیل به پیشرفته‌ترین منطقه جهان شود. اضافه شدن تاکسی های خودران به ناوگان حمل‌ونقل شهری دبی نیز اولین گام در راستای تحقق این رویا است.