ایرانی ها در رتبه چهاردهم سفر به دبی

براساس گزارش اداره گردشگری و بازاریابی دبی، در بین ۲۰بازار برتر مسافران ورودی این امارت، مسافران ایرانی جایگاه چهاردهم را به‌خود اختصاص داده‌اند
دبی از ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۱ (دی ۱۳۹۹ الی شهریور ۱۴۰۰) میزبان ۳میلیون و ۸۵۰هزار گردشگر بوده است. در این بین بیشترین تعداد مسافران دبی متعلق به هند با ۵۲۸هزار مسافر است. بنابر گزارش منتشرشده توسط اداره گردشگری و بازاریابی دبی، نسبت مسافران ورودی به دبی از مناطق مختلف جهان به شرح ذیل است:

آسیای جنوبی: ۱۸درصد

شمال و جنوب‌شرقی آسیا: ۴درصد

روسیه، کشورهای مستقل همسود و اروپای شرقی: ۱۷درصد

اروپای غربی: ۱۸درصد

آفریقا: ۱۰درصد

منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا): ۱۴درصد

کشورهای شورای همکاری خلیح‌فارس: ۱۱درصد

بنابر این گزارش ایران در رتبه چهاردهم از ۲۰بازار برتر مسافران ورودی دبی قرار دارد. هند، روسیه، عربستان، ایالات متحده و فرانسه نیز به‌ترتیب ۵بازار نخست مسافران ورودی دبی را به‌خود اختصاص داده‌اند.

در این گزارش تعداد واحدهای اقامتی دبی، شامل هتل‌های یک تا ۵ستاره و هتل‌آپارتمان‌های دلوکس و استاندارد، ۷۲۶ واحد اقامتی ذکر شده است که در مجموع ۱۳۲هزار و ۸۶۸ اتاق را در دسترس مهمانان قرار می‌دهند. نرخ اشغال واحدهای اقامتی دبی تا پایان سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) در مجموعه ۶۲درصد است که نسبت به‌مدت مشابه سال قبل ۱۱درصد افزایش یافته است.

نرخ اشغال واحدهای اقامتی دبی از ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۱

هتل‌های ۵ستاره: ۵۴درصد

هتل‌های ۴ستاره: ۶۰درصد

هتل‌های ۳-۱ستاره: ۶۴درصد

هتل آپارتمان‌های دلوکس: ۷۲درصد

هتل‌اپارتمان‌های استاندارد: ۷۹ درصد

بر اساس این گزارش تعداد شب‌های اقامت در هتل‌های دبی از ۱۳.۶۷میلیون در سال ۲۰۲۰ به ۲۱.۳۶میلیون در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته و میانگین تعداد شب‌های اقامت مهمانان در دبی از ۴شب در سال ۲۰۲۰ به ۴.۶شب در سال ۲۰۲۱ رسیده است.

میانگین درآمد هر اتاق (RevPAR) در سال ۲۰۲۱، ۲۱۷درهم ذکر شده است در حالی که این رقم در سال ۲۰۲۰ ۱۷۵درهم بود.