واکسیناسیون گردشگران ورودی، جدیدترین طرح توریستی مالدیو

واکسیناسیون گردشگران ورودی، جدیدترین طرح توریستی مالدیو
وزارت گردشگری مالدیو، به‌تازگی از برنامه‌ی واکسیناسیون گردشگران به‌منظور ارتقای صنعت گردشگری مالدیو در بحران کرونا خبر داده است.
بنا بر اعلام وزارت گردشگری مالدیو، این کشور درصدد آن است تا با واکسیناسیون گردشگران به‌محض ورود به مالدیو و اجرای برنامه‌ی «ویزیت، واکسینیش اند وکیشن» (Visit, Vaccinate and Vacation)، به‌اختصار (3V)، به اهداف خود مبنی بر افزایش جذب گردشگران و ورود ۱.۵ میلیون گردشگر در سال جاری دست یابد.

بنا برگفته‌های این نهاد دولتی، آغاز طرح واکسیناسیون گردشگران، هنوز مشخص نبوده و زمان آن به بعد از پایان واکسیناسیون عمومی شهروندان مالدیو موکول شده است.

وزارت گردشگری مالدیو هدف از اجرای این ایده را ارائه‌‌ی یک تجربه‌ی سفر ایمن و بدون‌ دردسر به گردشگران بیان کرده و در ادامه افزود: «تاکنون چیزی حدود ۹۰درصد از کارکنان صنعت گردشگری مالدیو دوز اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند و به‌زودی پس ازپایان واکسیناسیون عمومی، اجرای طرح “3V” در دستور کار قرار خواهد گرفت.»

واکسن‌های دریافتی مالدیو اغلب از کشورهایی همچون «هند»، «چین»، «سنگاپور» و «کوواکس» (Covax) تامین شده است.

همچنین، دولت مالدیو به‌تازگی اعلام کرده است: «آن دسته از مسافرانی که هر دو دوز واکسن کرونا (واکسنی که توسط «سازمان بهداشت جهانی» تایید شده است)، را دو هفته قبل از سفر به مالدیو دریافت کرده باشند، از ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا قبل از ورود به مالدیو معافند.»