جدیدترین شرایط سفر کاری به مالزی در سال ۲۰۲۱

جدیدترین شرایط سفر کاری به مالزی در سال ۲۰۲۱
دولت «مالزی»، از جدیدترین شرایط سفر کاری به مالزی و لغو قرنطینه‌ی اجباری مسافران کاری سفرهای کوتاه‌‌مدت خبر داد.
کشور مالزی، به‌تازگی، جدیدترین شرایط سفر‌ کاری به مالزی را اعلام کرده است.

دولت مالزی در تاریخ ۳ مارچ ۲۰۲۱ (۱۳ اسفند ۱۳۹۹)، با راه‌اندازی سامانه‌ «سیف تراول» (Safe Travel)، مرزهای خود را بر روی مسافران کاری بین‌المللی گشود و قوانین جدیدی را در راستای شرایط سفر کاری به مالزی اعلام کرد.

سیف تروال، یک پایگاه اطلاعاتی و ارائه‌دهنده خدمات مشاوره‌ای سفر بوده که به‌منظور تسهیل شرایط سفر مسافران کاری و صدور مجوز ورود برای آن‌ها از تاریخ ۳ مارچ ۲۰۲۱ (۱۳ اسفند ۱۳۹۹) شروع به کار کرده است. بنابراین، از این پس مسافران کاری سفرهای بلندمدت یا کوتاه‌‌مدت مالزی می‌توانند از طریق مراجعه به آدرس “safetravel.mida.gov.my” مجوز ورود به این کشور را دریافت کنند.

با توجه به دستورالعمل‌های شرایط سفر کاری به مالزی، مسافران کاری که کمتر از ۱۴ روز در مالزی اقامت دارند، از رعایت قوانین اجباری قرنطینه معاف خواهند بود؛ این در حالی است که پیش از این همه‌ی مسافران ورودی باید ضمن ارائه‌ی نتیجه منفی تست کرونا که ۷۲ ساعت پیش از پرواز انجام شده بود، به‌مدت ۷ تا ۱۰ روز در قرنطینه اجباری سپری می‌کردند.

شرایط سفر کاری به مالزی برای سفرهای بلندمدت
مسافران کاری سفرهای بلندمدت، کسانی هستند که ضمن داشتن مجوزهای معتبر، قصد دارند بیش از ۱۴ روز در مالزی اقامت کنند. طبق شرایط سفر کاری به مالزی و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، این دسته از مسافران ملزم به رعایت قوانین اجباری قرنطینه هستند.

گروه مسافران کاری در سفرهای طولانی‌مدت عبارتند از:

مهاجران قدیمی و جدید دارای «مجوز کاری» (Employment Pass) و «مجوز اقامت» (Resident Pass-Talent)
کارشناسان فنی خارجی دارای «مجوز بازدید حرفه‌ای» (Professional Visit Pass)
مسافران کاری خارجی که به‌طور مکرر به مالزی سفر می‌کنند، همانند نمایندگان «موسسات منطقه‌ای» (RE)
دارندگان مجوز «اقامت دائم» (PR)
دارندگان مجوز «بازدید از خانه‌ی دوم» (MM2H)
دارندگان مجوز «بازدید اجتماعی» (Social Visit Pass)
مسافران کاری سفرهای بلند‌مدت باید پیش از سفر به مالزی ویزاهای موردنیاز برای ورود به کشور را از سفارت‌خانه مالزی یا دفاتر عمومی کمیسیون‌ عالی یا کنسولگری‌های خارج از کشور دریافت کنند.

شرایط سفر کاری به مالزی برای سفرهای کوتاه‌مدت
مسافران کاری سفرهای کوتاه‌مدت، کسانی هستند که هیچ یک از مجوزهای نام ‌برده شده را در اختیار نداشته و به‌مدت چهارده‌ روز یا کمتر از آن در مالزی اقامت می‌کنند. طبق جدیدترین شرایط سفر کاری به مالزی، این گروه از مسافران در صورت تایید کمیته‌ی نظارت و پیروی از دستورالعمل‌های بهداشتی، از قرنطینه‌های اجباری معاف‌اند.

طبق گفته‌ی دولت مالزی، مسافران کاری که قصد سفرهای کوتاه‌مدت به مالزی را دارند، باید ۱۴ روز قبل از سفر درخواست مجوز ورود به مالزی را در سامانه‌ی سیف تراول ثبت کنند.

گروه مسافران کاری با سفرهای کوتاه‌مدت عبارتنداز:

سرمایه‌گذاران که برای انجام امور کاری به مالزی سفر می‌کنند.
سرمایه‌گذارانی که ‌‌به‌عنوان صاحبان مشاغل، اعضای هیئت‌مدیره، مدیران اجرایی و همکاران شرکت‌ها، بدون داشتن مجوز کاری، به مالزی سفر می‌کنند.
مشتریان کاری که به‌منظور تایید کیفیت و اعتبار محصولات تجاری، پیش از تولید آن‌ها به مالزی سفر می‌کنند.
کارشناسان فنی که در مواقع اضطراری به مالزی سفر می‌کنند.
مسافران نام برده در صورتی که قصد داشته باشند بیش از ۱۴ روز در مالزی اقامت کنند، باید مجوز ورود «سوشال ویزیت پس» (Social Visit Pass) را از سامانه سیف تراول دریافت کنند