بخش گردشگری تایلند درصدد بازگشایی بدون محدودیت مرزها تا جولای ۲۰۲۱

بخش گردشگری تایلند درصدد بازگشایی بدون محدودیت مرزهای این کشور تا جولای ۲۰۲۱
چندین شرکت گردشگری بین‌المللی در «تایلند» کمپینی را در راستای بازگشایی بدون محدودیت مرزهای این کشور تا ۱ جولای ۲۰۲۱ (۱۰ تیر ۱۴۰۰) آغاز کرده‌اند.
اعضای بخش گردشگری تایلند این کمپین را در ۲ مارچ ۲۰۲۱ (۱۲ اسفند ۱۳۹۹) آغاز کرده‌اند.

این کمپین که «اُپن تایلند سیفلی» (OpenThailandSafely) نام دارد با حمایت ۱۵ شرکت بزرگ از جمله «یانا ونچرز» (YAANA Ventures)، «ماینر گروپ» (Minor Group)، «ایشین تریلز» (Asian Trails)، «هتل‌ها و ریزورت‌های کاپلا» (Capella Hotels and Resorts) و بسیاری دیگر راه‌اندازی شده است.

در حال حاضر مسافران بین‌المللی می‌توانند با شرط قرنطینه ۱۴روزه و ارائه نتیجه منفی تست «پی‌سی‌آر» (PCR) به تایلند سفر کنند. شرایط سختی که بسیاری را از سفر به تایلند منصرف می‌کند.

با توجه به این محدودیت‌ها، درخواست اصلی اعضای کمپین «اُپن تایلند سیفلی»، بازگشایی مرزهای تایلند به‌روی مسافران واکسینه‌شده، بدون نیاز به قرنطینه تا تاریخ ۱ جولای ۲۰۲۱ (۱۰ تیر ۱۴۰۰) است.

این کمپین، بازگشایی تایلند تا ۱ جولای (۱۰ تیر) را به پنج دلیل ذیل مناسب می‌داند:

۱-تا آن زمان اکثریت شهروندان تایلند به‌ویژه در مناطق گردشگری این کشور، واکسینه شده‌اند.

۲-در این مدت‌زمان مقامات پزشکی تایلند فرصت کافی برای واکسینه‌کردن اعضای کادر درمان کشور، مراکز مهمان‌یاری و شهروندان آسیب‌پذیر سراسر کشور خواهند داشت.

۳-در این مدت‌زمان، مسافران بین‌المللی فرصت کافی برای برنامه‌ریزی سفر و رزرو خواهند داشت.

۴-تا تاریخ ۱ جولای (۱۰ تیر) شرکت‌های هواپیمایی، هتل‌ها، تورلیدرها و… فرصت کافی برای شروع بازاریابی، فروش و آمادگی برای آغاز گردشگری را خواهند داشت.

۵-بازگشت تعداد زیادی از بازدیدکنندگان بین‌المللی به تایلند، حداقل یک سال و شاید بیشتر طول خواهد کشید.

در این دادخواست به اهمیت واکسیناسیون کرونا در کاهش انتشار ویروس اشاره شده است. کمپین «اُپن تایلند سیفلی» استدلال‌های خود را در قالب یک دادخواست رسمی، به دولت تایلند ارسال کرده است.

این دادخواست به‌صورت آنلاین در وب‌سایت “www.OpenThailandSafely.org” در دسترس بوده و هرکس که در تایلند یا سراسر جهان، مایل به بازگشایی مرزهای تایلند تا ۱ جولای است، می‌تواند در آن شرکت کند.

در این دادخواست برای اطمینان از بازگشایی ایمن تایلند، از مدارکی که می‌توان برای محافظت از تایلند در برابر شیوع ویروس کرونا از گردشگران دریافت کرد نیز نام‌برده شده است.

از این موارد می‌توان به اثبات رسمی واکسیناسیون کرونا از کشور مبدا، دریافت بیمه درمانی، ارائه نتیجه منفی تست کرونا در طی ۷۲ ساعت پیش از سفر به تایلند و… اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت «یانا ونچرز» می‌گوید: «بازگشایی تایلند تا اول جولای یک فرصت استراتژیک برای تایلند است تا بتواند نقش مهم خود را در میان کشورهای آسیایی نشان دهد و زمینه را برای بهبود اقتصاد این کشور در سال ۲۰۲۲ فراهم می‌کند.»

پیش از این نیز مرکز مدیریت وضعیت ویروس کرونا در تایلند از اولویت واکسیناسیون شهرهای توریستی این کشور مانند «پوکت» و «پاتایا» خبر داده و دلیل این امر را آغاز هرچه سریع‌تر گردشگری تایلند عنوان کرده بود.