میراث جهانی یونسکو در یونان

یونان مقصد ایده‌آلی برای یک سفر به یادماندنی است. یونان نه تنها به خاطر سواحل زیبا و نفس‌گیر خود بلکه معماری‌های منحصر به فرد و تاریخی آن به شدت مورد توجه توریست‌های بین‌المللی قرار گرفته است. این کشور به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، فلسفه‌ی غرب، بازی‌های المپیک، علوم سیاسی و نمایشنامه‌ نویسی قابل توجه است و همچنین این کشور دارای تاریخی ویژه و پرحادثه و دارنده فرهنگی است که به طور قابل توجهی دارای نفوذ در آفریقای شمالی و منطقه خاور میانه است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را با تعدادی از میراث جهانی یونسکو که در این کشور باستانی قرار دارد، آشنا کنیم.

آکرو پلیس:
آکروپلیس آتن و بنا‌های تاریخی آن نماد‌های جهانی روح کلاسیک و تمدن هستندو بزرگترین مجموعه معماری و هنر را که یونان باستان به دنیا وصیت کرده است، تشکیل می‌دهند.در نیمه دوم قرن پنجم پیش از میلاد، آتن به دنبال پیروزی در برابر پارسیان و استقرار دموکراسی، در میان دیگر شهر‌های باستان موفقیت پیشرو را به دست آورد. در دوره بعد همزمان با شکوفایی اندیشه و هنر، گروهی استثنایی از هنرمندان با تفکراتی بلندپروازانه به این منطقه آمدند و با هدایت الهام گرفته ازفیدیاس این تپه سنگی را به یک بنای بی‌نظیر تبدیل کردند. بنایی که روزگار تا آن زمان مانند آن را به خود ندیده بود.

صومعه‌های شهاب سنگ(Meteora Monasteries)
کلمه Meteora به معنای واقعی کلمه معنای “معلق در هوا بودن” را می‌دهد که البته کلمه شهاب سنگ نیز به ذهن خطور می‌کند. آن‌ چه این پدیده زمین شناسی نادر را به وجود آورده است، یکی از رمز و راز‌های طبیعت بوده و نظریه‌های بسیاری وجود دارند که به عنوان یک تئوری باقی مانده و تا به حال هیچ کدام اثبات نشده‌اند. درست است که وجود این صخره‌ها بر روی کره‌ی زمین بسیار شگفت‌انگیز و عجیب است اما اتفاقی عجیب‌تر هم وجود دارد. در بالای این صخره‌ها صومعه‌هایی قرار دارند که راهبان قرن یازدهم ساخته شده‌اند. منطقه متئورا در ابتدا توسط راهبانی که در قرن یازدهم در غار‌های درون صخره‌ها زندگی می‌کردند، آباد شد. آن‌ها به مرور زمان در بالای این صخره‌ها بنا‌هایی را ساختند تا از شر دشمن در امان بمانند و تنها راه ورود به این بنا‌ها سبد‌ها و طناب هایی بود که توسط همین راهبان ساخته می‌شد.

سایت باستان شناسی میستراس:
میستراس در دامنه شمالی کوه تایگتوس، در نزدیکی اسپارتا قرار دارد.قلعه آن در سال ۱۲۴۹ توسط رهبر فرانکی، ویلیام دوم در ویلاردوئن ساخته شد. بعد از سال ۱۲۶۲، شهر تحت کنترل بیزانس‌ها قرار گرفت. در طول قرن چهاردهم به مکان قدرت دسپوتات موریه تبدیل شد. در سال ۱۴۶۰، این منطقه تحت کنترل نیرو‌های ترک بود و در سال ۱۴۶۴ میستراس پیش از آن‌که دوباره به دست ترک‌ها بیوفتد به مدت کوتاهی توسط ونیزی‌ها اشغال شد. بعد‌ها در سال ۱۸۲۱ این منطقه آزاد شد، هرچند پایه گذاری اسپارتای مدرن توسط پادشاه عثمانی در سال ۱۸۳۴ به حیات شهر قدیم پایان داد و منجر به افول آن شد.

دلوس(Delos)
در دروازه‌های میکونوس سوار بر یک قایق شوید و جزیره Delos را کشف کنید. این جزیره کوچک که یک گنجینه باستان شناسی واقعی به حساب می‌آید، مکان افسانه‌ای تولد خدایان، آپولو و آرتمیس است. برای درک این که چرا این جزیره با افسانه آپولو ارتباط تنگاتنگی دارد، باید به این جزیره زیبا سفر کنید. در اینجا هر گنجینه باستان شناسی را مشاهده خواهید کرد.
با رفتن به راه مقدس و قدم زدن در قلب این مکان خارق‌العاده به پناهگاه آپولو رسیده و می‌توانید ۳ معبد آن را کشف کنید. این جزیره زیبا نیز همراه با معابدش یکی از زیبا‌ترین و خارق‌العاده‌ترین مکان‌های تاریخی ثبت شده در یونسکو است که هر گردشگری را به خود جذب می‌کند.
تعدادی از آثار ثبت شده در یونسکو که در یونان باستان قرار دارند را به شما معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه این همه شگفتی لذت برده باشید.
جهت مشاهده شهر آتن اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه مطلب همه چیز درباره یونان اینجا کلیک کنید.
جهت مشاهده جزیره‌های شگفت‌انگیز در یونان اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنماییجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #سنگ قیمتی #غذا #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #میکامال #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #سالن موسیقی #کنسرت #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گوجه فرنگی #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #مجارستان #درباره مجارستان بدانیم #پارک #پارک ملی #پارک های ملی مجارستان #جشنواره های مجارستان #مجارستان شگفت انگیز #بلغارستان #اختراعات بلغارستان # دانشمند#غذا #غذا های بلغاری #غذا های بلغارستان #جشنواره های بلغارستان #یونان #گردش در یونان