بسیاری از خیابان های ژاپن نام ندارند!

همه ما عادت داریم خیابان‌ها را با اسم بشناسیم و زمانی که می‌شنویم خیابان‌های یک کشور اسم ندارند، قطعا تعجب می‌کنیم. چطور ممکن است که خیابانی فاقد نام باشد؟! حتما فکر می‌کنید در چنین شرایطی آدرس‌دهی بسیار دشوار است اما بهتر است بگوییم که این کار چندان هم غیرممکن نیست. ژاپن از جمله کشورهایی است که خیابان‌های آن نامگذاری نشده‌اند. مردم این کشور با هوش و استعدادی که دارند قطعا روشی برای آدرس‌دهی نیز در نظر گرفته‌اندبه نظر شما چرا خیابان‌های ژاپن اسم ندارند و روش آدرس‌دهی آنها چگونه است؟  در ادامه این مطلب از تعطیلات رویایی به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت…

ژاپنی‌ها برخلاف بسیاری از کشورها، به جای نامگذاری خیابان‌ها، شماره گذاری بلوک‌ها یا مربع‌های مسکونی را ترجیح داده‌اند. بلوک در واقع کوچکترین جز یک شهر است که با معابر پیرامونی احاطه شده است. البته استثناهایی نیز وجود دارند و برخی از خیابان‌ها دارای اسامی هستند مانند خیابان‌های اصلی، گرچه این نام‌ها همچنان توسط مردم محلی، کارمندان پستی و غیره نادیده گرفته می‌شوند.

 

در سفر به ژاپن حتما به یاد داشته باشید که هنگام پرسیدن آدرس یک مکانی، به جای اینکه بگویید در کدام خیابان قرار دارد، بپرسید که در کدام بلوک واقع شده است. برای ما که عادت داریم خیابان‌ها را به اسم بشناسیم، گردش در چنین شهری ممکن است گیج کننده باشد زیرا پیدا کردن بلوک مورد نظر کمی دشوار است. در سفر به ژاپن بهتر است یا با یک راهنما یا فردی که منطقه را خوب می‌شناسد همراه شوید یا از یک نقشه و جی‌پی‌اس استفاده کنید. گم شدن در مقصد یکی از بدترین اتفاقات ممکن در سفر است.

خوشبختانه، زمانی که در شهرهای ژاپن قدم می‌زنید، متوجه خواهید شد که نقشه‌های زیادی در مکان‌های کلیدی مانند ایستگاه‌های مترو و اتوبوس نصب شده‌اند، بنابراین پیدا کردن بلوک‌های نزدیک به موقعیت شما چندان هم کار سختی نیست. پس نگران پیدا کردن آدرس در شهرها و خیابان‌های ژاپن نباشید.

نکته جالب دیگر این است که خانه‌ها یا ساختمان‌های داخل یک بلوک نیز شماره‌گذاری شده‌اند اما در نگاه اول این اعداد چندان آشکار نیست. زیرا ممکن است خانه شماره 1 در کنار خانه شماره 12 و آن هم در کنار خانه 9 واقع شده باشد. احتمالا به این فکر می‌کنید که در خیابان‌های ژاپن چه خبر است؟! بهتر است بگوییم که معمولا ساختمان‌ها براساس زمان ساخت آنها در آن بلوک شماره‌گذاری می‌شوند. بنابراین زمانی که یک بلوک ساخته می‌شود، اگر در آن بلوک سه خانه وجود داشته باشد، آنها به ترتیب 1، 2 و 3 شماره گذاری می‌شوند. اگر ساختمان دیگری در آن بلوک ساخته شود، بدون توجه به اینکه در کجای بلوک قرار دارد، شماره 4 به آن ساختمان اختصاص می‌یابد.


ژاپن یکی از مقاصد مشهور جهان است که لقب «سرزمین آفتاب تابان» به خود گرفته است. پیشنهاد میکنیم حتما یک بار به این کشور جذاب و فوق العاده زیبا سفر کنید و خاطرات جذابی را برای خود به ارمغان آورید.

تعطیلات رویایی برگزار کننده تور های بی نظیر و رویایی به ژاپن است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور های خود برای خرداد و تیر ماه با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 02122243040

جهت آشنایی با قطار های سریع السیر ژاپن اینجا کلیک کنید.