سفری خوش طعم به پرتغال

پرتغالی‌ها و غذا‌های غنی آن‌ها تحت‌اشعاع شنت‌های آشپزی همسایه‌های معروف آن، اسپانیا، ایتالیا و همچنین فرانسه قرار گرفته‌ است. پرتغالی‌ها از چشیدن طعم غذا‌های خوشمزه لذت می‌برند و این لذت ساده در همه جنبه‌های زندگی رخنه می‌کند. هنگامی که به پرتغال سفر کنید، متوجه خواهید شد که بسیاری از غذا‌های آن‌ها از ماهی، گوشت، روغن زیتون، نان، گوجه فرنگی و ادویه‌های معطر تاکید دارند. غذا‌های محلی در پرتغال با موادی ساده اما با عطر و طعمی بی‌نظیر طبخ می‌شود که می‌تواند هوش از سر هر انسانی ببرد. در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را با تعدادی از غذا‌های سنتی پرتغال آشنا کنیم.

کالد ورده(Caldo verde)
سوپ معروف کالدو ورده در سراسر پرتغال طبخ می‌شود و یکی از محبوب‌ترین سوپ‌ها و غذا‌های پرتغالی است. در حالی که سوپ کالد ورده در زمستان طرفداران زیادی دارد اما می‌توانید در تمام فصول سال حتی در رستوران‌ها آن را بیابید و از چشیدن طعم بی‌نظیر آن لذت ببرید. این سوپ بی‌نظیر به رنگ سبز است زیرا ماده تشکیل دهنده اصلی آن نوعی این کلم سبز تیره خاص است که خارج از مرز‌های پرتغال پیدا کردن آن تقریبا غیر ممکن خواهد بود. همچن علاوه بر این کلم عجیب ترکیب حاصل از پوره سیب‌زمینی، برش سوسیس چوریکو و روغن زیتون محلی پرتغال طعمی خاص به این غذا می‌دهند که علاوه بر بومیان پرتغال، هر گردشگری را نیز جذب خود می‌کند.

ماهی کاد پرتغالی
بدون چشیدن این غذا‌ی سنتی پرتغال، هیچ سفری به پرتغاد کامل نخواهد بود. یک واقعیت جالب که راجع به طبخ این غذا وجود دارد آن است که ماهی کاد به تعداد ۳۶۵ شیوه متفاوت طبخ می‌شود که به گفته خودشان در هر روز از سال یکی از شیوه‌ها را برای طبخ آن در نظر می‌گیرند.ماهی کاد پرتغالی یک ماهی خربزه‌ای شکل یا تخم مرغی شکل است که پس از صید آن نوار‌های نازکی از آن را تهیه کرده و همراه با سیب‌زمینی، تخم مرغ، پیاز، سیر و زیتون مخلوط می‌کنند و سپس آن‌ها را تفت می‌دهند. چشیدن این غذا در پرتغال می‌تواند یکی از تجربه‌های بی‌نظیر در زندگی باشد.

ماهی ساردین کباب شده
ساردین کبابی(Sardinhas asadas) غذای انتخابی در فصل تابستان در پرتغال است به طوری که در ماه ژوئن، بوی ساردین کبابی در خیابان‌های لیسبون نفوذ می‌کند. دقیقا در همین زمان است که لیسبون میزبان محبوب‌ترین جشنواره اختصاص داده شده به ماهی ساردین است.پرتغالی‌‌ها در جشنواره سنت آنتونی ساردین کبابی را در روز‌های ۱۲ و ۱۳ ماه ژوئن جشن می‌گیرند. در این جشنواره مرسوم است که این ماهی را به صورت ذغالی کباب می‌کنند و به همراه روعن زیتون، ترشی‌های مخصوص و خوش‌طعم و همچنین به همراه برنج یا سیب‌زمینی سرو می‌کنند. این غذا علاوه بر طبخوساده آن یکی از محبوب‌ترین غذا‌های پرتغالی به حساب می‌آید. در این مطلب تعدادی از غذا‌های بی‌نظیر و محبوب پرتغالی را به شما معرفی کردیم و امیدواریم از صرف آن‌ها در سفر خود لذت ببرید.
پیش‌‌فروش تور‌های اروپایی از جمله پرتغال آغاز شده است. چهت کسب اطلاعات بیشتر و پیش‌خرید آن‌ها با ما تماس بگیرید.
تلفن: ۲۲۲۴۳۰۴۰
و اما ما برای شما علاقه‌مندان به سفر مطلبی را تهیه کرده‌ایم که تمام ویژگی‌های شگفت انگیز پرتغال حتی آن‌هایی را که نمی‌دانستید برای شما شرح داده‌ایم جهت مطالعه این مطلب اینجا کلیک کنید.
جهت مشاهده و آشنایی با مراکز خرید پرتغال اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه مطلب باغ سائو پدرو دِ آلکانتارا اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه مطلب شگفتی های پرتغال اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنمایی #اقدام #ویزا کاری #ویزا تجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #سنگ قیمتی #غذا #غذا ی محلی #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #میکامال #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #سالن موسیقی #کنسرت #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گوجه فرنگی #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #پرتغال #لیسبون #معرفی پرتغال #باغ #تفریح #تفریح در پرتغال #خرید در پرتغال