شهری که توسط جنیان ساخته شد!

آیا شهر جن ها واقعیت دارد ؟ آیا ساخت شهر جن ها به دست نیروهای ماورا طبیعی بوده است و تمام آنچه که شنیده ایم حقیقت دارد؟اصلا چرا به این شهر زیبا ،شهر جن ها می گویند؟ اگر این سوال های عجیب و البه گاهی ترسناک ذهن شما را نیز مشغول کرده است، پیشنهاد می کنیم این مطلب از تعطیلات رویایی را تا انتها مطالعه کنید و لذت ببرید.

اگر اهل سفرهای تاریخی و ماجراجویانه هستید پیشنهاد می کنیم که شهر پترا در اردن را برای سفرتان انتخاب کنید، چرا که طبق گفته ی بسیاری این شهر با توجه به ساختار خارق العاده و کنده کاری های خیره کننده ای که در دل صخره های خود دارد از دایره ی قدرت افراد در آن زمان دور بوده و تنها جن ها و فرازمینی ها می توانستند سازنده ی آن باشند.

شهر پترا یکی از عجایب هفتگانه دنیاست و درسال 2007 در میراث یونسکو ثبت جهانی شد . پترا شهری تاریخی در دل بیابان های کوهستانی اردن است . این شهر پایتخت حکومت باستانی نبطیان از عرب های شمال جزیره بوده است.

پترا یک کلمه یونانی است که معنی صخره دارد و از آنجایی که در میان صخره هاست به آن پترا می گویند.

همانطور که گفتیم این شهر عجیب در دل صخره هایی سرخ رنگ کنده کاری شده ، آنچنان دارای ظرافت و جذابیت است که بسیاری را بر این گمان می اندازد که ساخت آن کار انسان ها نیست بلکه نیروهای ماورای طبیعی در ساخت آن دست داشته اند و روایت است که «جن ها» به انسانها در بالا بردن این بنا کمک کرده اند!

یکی از جذاب ترین مکان های شهر پترا قصر البنت است که عده ای ساخت آن را کار جنیان می دانند، موجودات فرا زمینی که مدتی در این قصر زندگی می کردند و سال ها بعد از نظرها ناپدید گشته اند.

بسیاری از مردم همچنان بر این باورند که هم اکنون در شب ها از این شهر باستانی صداهای عجیبی شنیده می شود و همین حرف ها باعث شده که توریست ها از این شهر فقط در روز دیدن کنند. شایعه وجود اجنه در پترا شهری که به شهر «اجنه» نام گذاری شده، آن قدر زیاد است که حتی محلی ها نیز از  ورود به منطقه سنگی پترا میترسند.

شهر اجنه

برای اینکه به شهر پترا بروید چند مسیر را می توانی انتخاب کنید. اول اینکه از سمت شمال اردن به پترا بروید که مسیری هموار و مسطح انتظار شما را می کشد. دومین گزینه شما،‌ حرکت از سمت جنوب است که باید از میان دشت پترا و کوه هارون عبور کنید. ولی امروزه گردشگران مسیر جدیدتری را که از سمت شرق می گذرد انتخاب می کنند، چراکه این مسیر از تنگه ی سیق می گذرد؛ تنگه ای باریک و زیبا که به جذابیت های بازدید شما از پترا قطعاً‌ می افزاید. معماری و گذشته‌ منحصر به فرد این شهر باعث شد تا در میراث جهانی یونسکو ثبت شود.

شهر جنیان

معماری خارق العاده ی شهر پترا در اردن

با توجه به منحصر به فرد بودن معماری که شهر پترا در اردن جنس تمام دیوارها و بناها از سنگ و صخره های قرمز رنگ که سبب شده جذابیت آن برای گردشگران بیشتر است. مجمموعه بناهایی که در این شهر وجود دارد، مکان های عبادتی، سالن های بزرگ، استراحتگاه زیبا نیز هستند که همگی نشان دهنده عظمت شهر پترا و حکومت شکوهمند نبطی ها در مدت ۲۰۰ سال حکومتی بوده است که در این شهر داشته اند. در ارتفاعات جبل الهارون، در نزدیکی شهر آرامگاه برادر حضرت موسی، هارون واقع شده است. آمفی تئاتری به سبک معماری رومی در قسمتی از شهر ساخته شده که گنجایشی برابر ۳ هزار نفر دارد.

این شهر باستانی امروزه هزاران گردشگر را از سراسر دنیا به اردن می کشد و گردشگران را به سفری تاریخی می برد . محققان و مورخان به پترا می آیند و تحقیق می کنند و هر دفعه به حقایق جالبی دست پیدا می کنند .

پیشنهاد می کنیم حتما از این شهر زیبا دیدن نمایید و خاطرات زیبایی را برای خود رقم بزنید.

 

اگر به بازذید از مکانهای ترسناک علاقمند هستید، پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید.(جهت مطالعه هر مطلب روی نام آن کلیک کنید.)

مکانهایی که بازدید از آنها جرئت می خواهد!

کشف قدیمی ترین عروسک مومیایی جهان

پلی که توسط شیطان ساخته شد!