بازدید از موزه های بینظیر ژاپن

ژاپن کشوری پر از موزه‌های دیدنی است. در این کشور غنی،  برای هر نوع سلیقه‌ای موزه‌ای وجود دارد. چه شما به دنبال فراگیری تاریخ غنی این کشور باشید و چه صرفا برای بازدید به این کشور آمده اید. ژاپن برای سلیقه های متفاوت ایتمی برای ارائه دارد. امروز و در ادامه این مطلب از تعطیلات رویایی قصد داریم تا شما عزیزان را با تعدادی از موزه های ژاپن اشنا کنیم پس تا انتهای آن با ما همراه شوید.

موزه های زیبا

موزه یادبود صلح هیروشیما (هیروشیما)

این موزه در کنار گنبد بمب اتمی ساخته شده است و صرفا برای یادگیری و دانستن در مورد بمباران اتمی هیروشیما است. درست چهار سال پس از بمباران اتمی ، از سال 1949 مواد و وسیله های خسارت دیده از این بمب باران اتمی جمع آوری شده و در این موزه به نمایش گذاشته شد. سپس در سال 1955 ، موزه یادبود صلح هیروشیما افتتاح شد و با این نام به فعالیت خود ادامه داد. این موزه شرایط را در زمان بمباران توسط طیف گسترده ای از اطلاعات شامل توضیحات مربوط به ساختار و قدرت تخریب بمب اتمی را به نمایش گذاشته است.
همچنین در گوشه و کنار این موزه، توضیحات رادیواکتیویته، پرتوهای گرما، انفجار و خسارات ناشی از آتش سوزی را می توانید بیابید.
همه چیز در مورد فاجعه ی این بمب باران موجود است. از وسایل خانه ی قربانیان تا سنگ فرش های روی خیابان ها که به کل دگرگون شده اند. حتی بازدید کنندگان بی تجربه این موزه نیز یقین دارند که تأثیرات مهمی را از این نمایشگاه ها به دست می آورند که شامل شواهدی با ارزش مانند میز ناهار خوری سوخته و لباس فرم سوخته است. همچنین مراحل سوختن شخصی روی سنگ نیز وجود دارد که توسط پرتوهای گرما و رادیو اکتیو به خاکستر تبدیل شد.
روی برخی سنگ ها نیز اثراتی از باران سیاهی به چشم میخورد. اثراتی از ذغال و آتش که روی سنگ ها باریده است. بازدید کنندگان مجاز به لمس کاشی های سقف آسیب دیده در معرض اشعه حرارتی هستند که توسط گرمای عظیم ذوب شده و به شکل حبابی در آمده است.

فیلم های بیش از 300 قربانی که از تجربیات خود صحبت می کنند، در هر زمان قابل مشاهده است. علاوه بر این، راهنماهای صوتی در 17 زبان و جزوه در 9 زبان در دسترس است که تقریبا همگان را از این حادثه ی هولناک با خبر میسازد. نمایشگاهی از “تاریخ هیروشیما با توجه به بمباران اتمی” در ساختمان شرقی نمایش داده می شود که در آن حقایق تاریخی هیروشیما از زمان های قبل و بعد از بمب گذاری معرفی شده است. وسایل و تصاویر قربانیان در ساختمان اصلی این موزه به نمایش گذاشته شده است. فروشگاه موزه همچنین در ساختمان اصلی واقع شده است.

موزه های جذاب

موزه روباز هوکون (هاکون)

در موزه روباز هوکون یک موزه هنری در فضای باز که دارای یک مکان وسیع با مساحت تقریبی 70،000 متر مربع است قرار دارد. در این موزه می توانید از مجسمه هایی از هنری مور ، مارتا پان و … لذت ببرید.
این پارک/موزه که اولین موزه هنرهای خارجی در ژاپن است ، در سال 1969 با هدف محبوبیت بیشتر هنر مجسمه سازی افتتاح شد.
حدود 120 شاهکار مجسمه سازی در معرض نمایش دائمی در پارک بزرگ مجسمه ها قرار دارد. از دیدن این آثار هنری می توان در هنگام تماشای کوه های هاکون لذت برد. قدم زدن آرام در میان طبیعت ضمن لذت بردن از مجسمه های معروف از نزدیک، هیجان واقعی است که حسی منحصر به فرد را به شما القا میکند. همچنین مجسمه های بازی وجود دارد که کودکان می توانند با آن بازی کرده و از آن ها لذت ببرند.

موزه ادو توکیو (توکیو)

در این موزه، ماکت هایی وجود دارد که به نمایش گذاشته شدند. ماکت هایی که سبب شهرت این موزه هستند. در این موزه چشم انداز افراد عادی که در دوره اودو سکونت داشته اند را به تصویر میکشد و فعالیت این موزه به این کار اختصاص یافته است.
در این موزه، 7 طبقه بالاتر از زمین و 1 طبقه زیرزمینی وجود دارد که دارای نمایشگاه های دائمی و نمایشگاه های موقت و نمایشگاه های ویژه ای است که 5 بار در سال برگزار می شوند. یک نمایشگاه هنری وجود دارد که به “منطقه ی اودو” و “منطقه توکیو” تقسیم می شود. در “منطقه اودو”، مدل هایی از چاپ ها و جعبه های چوبی وجود دارد.
شما می توانید با بسیاری از مدل ها و ماکت ها به زندگی شهروندان در دوره ادو بینش زیادی بدست آورید. در این موزه نه تنها این فرصت را دارید که به طور انحصاری در مورد دوره ی ادوی ژاپن اطلاعاتی کسب کنید، بلکه می توانید درباره ی تغییر دوره ی ادو به دوره ی توکیو اطلاعاتی کسب کنید و دانستنی های فراوانی در مورد دوره ی توکیو یاد بگیرید. از طریق عکس ها و نمایشگاه ها می توانید از وقایع تاریخ ژاپن مطلع شوید که در تغییر مسیر تاریخ ژاپن چشمگیر و تاثیر گذار بودند. رویدادهایی که شامل آتش نشانی توکیو ، مرمت میجی و روشنگری فرهنگی هستند.

در این موزه یک سالن ویدیو نیز وجود دارد که می توانید فیلم ها را برای غنی سازی دانش خود مشاهده کنید. همچنین یک کتابخانه که می توانید اسناد مربوط به تاریخ ادو را بخوانید وجود دارد. علاوه بر این، همانطور که در بالا ذکر شد، یک نمایشگاه دائمی و یک نمایشگاه ویژه وجود دارد که باید وقت خود را برای بازدید از آن بگذرانید و از آن لذت ببرید. بیش از 140،000 کتاب گرانبها به دوره ی توکیو و ادو اختصاص یافته است و از این مجموعه، شما مجاز به کپی 1 کتاب برای اهداف تحقیقی شخصی هستید.
برای گردشگرانی که مایلند درباره ژاپن و تاریخ این کشوربیشتر بیاموزند ، موزه اودو توکیو یک مکان توصیه شده برای گردش و تحقیق است. این موزه کتابهای راهنمای انگلیسی را برای بازدید کنندگان ارائه می دهد. علاوه بر این، بازدید کنندگان از خارج از کشور می توانند مطمئن باشند که بدون یادگیری درباره این مدل ها و نمایش های هنری ، این موزه را ترک نخواهند کرد.
لازم به ذکر است که داوطلبان انگلیسی زبان وجود دارند که می توانند به بازدید کنندگان خارجی کمک کنند. همچنین مجموعه های هدفونی وجود دارد که بازدید کنندگان می توانند از آنها به عنوان مترجم شخصی خود استفاده کنند تا مو به موی تاریخ این موزه را یاد بگیرند.

موزه مجسمه در ژاپن

موزه ی نزو (توکیو)

موزه نزو در پشت خیابانی واقع شده است که کلیه فروشگاه های مشهور مانند کارتیر و کلوئه را در خود جای داده است. یک راهرو طولانی مستقیم که یادآور یک جنگل بامبو است شما را به موزه می برد و در آنجا فضای آرام را تجربه خواهید کرد. این موزه یک گالری هنری شهری است که می توانید ضمن استراحت از هنر قدیمی آسیا قدردانی کنید و از آن لذت ببرید.
آثار هنری قدیمی جمع آوری شده از ژاپن و آسیا که توسط صنعتگر کاچیریو نزو در این موزه برای بازدید وجود دارد. این صنعتگر که از جوانی به هنر قدیمی علاقه زیادی داشت، دفتر مرکزی خود را واقع در خانه ی خود به استان یاماناشی منتقل کرد و پس از آن نه تنها یک شرکت راه آهن اداره کرد بلکه در موفقیت سیاست و آموزش و پرورش این استان تاثیرات بسیاری گذاشت. در آن زمان، او خود را وقف مطالعه و جمع آوری آثاری کرد که باعث شد مجموعه اش به عنوان عالیترین مجموعه ژآپن تبدیل شود.
پس از آن نزو در وصیت نامه ی خود اظهار کرد که نه تنها خودش از این آثار لذت برد، بلکه پس از او افراد زیادی نیز از این مجموعه لذت خواهند برد. به همین ترتیب در سال 1941، پسر نزو این مجموعه را به شکل موزه در آورد و در معرض دید عموم قرار داد. در سال 1945 ، اکثر موزه ها از جمله گالری ها  در جنگ سوختند.

 

تعدادی از زیباترین و البته حذابترین موزه های ژاپن را به شما عزیزان معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه این مطلب نهایت لذت را برده باشید.

تیم تعطیلات رویایی برگزار کننده تور های جذاب و رویایی به ژاپن است. اگر قصد سفر به ایم کشور زیبا را دارید همین حالا با ما تماس بگیرید تا بهترین تورها را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

اگر تمایل دارین تا مطالب بیشتری درباره ژاپن بدانید پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را مطالعه کنید.(جهت مطالعه هر مطلب روی نام آن کلیک کنید.)

ساختمانی که یک بزرگراه را در خود جای داده است.

هتل های کپسولی در ژاپن

بازدید از جزایر شگفت انگیز ژاپن

بسیاری از خیابان های نام ندارند!!