غذاهای بی نظیر مالتا

غذا‌های مالتا به دلیل تازه و پرتدویه بودن شهرت دارند. جالب است بدانید که غذا‌های افریقای شمالی تاثیر به سزایی در عطر و طعم این غذاها دارند.
با این حال این غذا‌ها با استفاده از آسان‌ترین مواد محلی موجود طبخ می‌شوند. بسیاری از گردشگرانی که به این منطقه سفر کرده‌اند، بر این باورند که مانند عطر و طعم غذا‌های مالتا را در هیچ جایی از جهان نمی‌توان یافت.

استافت تال فنک(Stuffat Tal Fenek)
این غذا که به خورشت خرگوش نیز مشهور است، یکی از محبوب‌ترین و بارز‌ترین روش‌های طبخ گوشت خرگوش در مالتا است. این خورشت خوش طعم به آرامی و حدود ۲ ساعت پخته می‌شود تا طعم لذیذ آن با خورشت به خوبی مخلوط شود. ماده اصلی تشکیل دهنده این خورشت خوش طعم گوجه فرنگی است البته در کنار آن سبزیجات ور دسترسی مانند پیاز، سیر، هویج و سیب‌زمینی نیز استفاده می‌شود. همچنین این غذا با یک بشقاب اسپاگتی و سیر پخته شده سرو می‌شود.

پای لامپوکی ایر مالت
همانطور که می‌دانید مالتا یک جزیره بوده و اطراف آن توسط دریا‌ها احاطه شده است. در نتیجه این امری طبیعی است که در اکثر غذا‌های مالتا موجودات دریایی استفاده می‌شود. کی از محبوب‌ترین این غذا‌ها پای لامپوکی است که ازماهی‌های مخصوصی به نام لامپوکی و یا دلفین‌ها طبخ می‌شود. این ماهی‌ها در اواخر ماه اکتبر تا حوالی ماه نوامبر به کنار جزایر مالتا مهاجرت می‌کنند و این بازه زمانی بهترین فرصت برای صید آن‌ها و طبخ این پای‌های خوشمزه است.
لامپوکی‌های تازه صید شده در صبح هنگام، با گوجه فرنگی، پیاز، زیتون، پاپریکا و سفناج پخته می‌شود و در یک خمیر خاص از شیرینی غلتانده می‌شود و به فر منتقل می‌شود. این پای یکی از محبوبترین پای‌های طبخ شده در کل جهان است.

تیمپانا
تیمپانا همان ماکارونی است که در ایران طبخ می‌شود اما بعضی از افراد آن را کمی متفاوت‌تر میل می‌کنند. آن‌ها ماکارونی را در سس پخته شده با گوشت چرخ کرده، گوجه فرنگی، پیاز، سیر و پنیر مخلوط می‌کنند. برخی از افراد ترجیح می‌دهند که بیکن و تخم مرغ آب پز شده را به سس آن اضافه می‌کنند.
حتی برخی دیگر پای از این مرز‌ها هم فراتر می‌گذارند و به همراه آن جگر مرغ و یا مغز گوساله را به دستور پخت آن اضافه می‌کنند.
تعدادی از غذا‌های بسیار خوش طعم مالتا را به شما عزیزان معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه آن لذت برده باشید.
جهت مطالعه مطلب درباره مالتا اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه مطلب شگفت‌انگیز‌ترین مکان‌های دیدنی مالتا اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه عقاید و رسوم عجیب مردم مالتا اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنماییجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #سنگ قیمتی #غذا #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #میکامال #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #سالن موسیقی #کنسرت #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گوجه فرنگی #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #مجارستان #درباره مجارستان بدانیم #پارک #پارک ملی #پارک های ملی مجارستان #جشنواره های مجارستان #مجارستان شگفت انگیز #بلغارستان #اختراعات بلغارستان # دانشمند#غذا #غذا های بلغاری #غذا های بلغارستان #جشنواره های بلغارستان #یونان #گردش در یونان #دانمارک #همه چیز درباره دانمارک #لگو #لگو در دانمارک #ثروت عجیب دانمارکی ها #مالتا #درباره مالتا #گردش در مالتا #رسوم مردم مالتا # غذا در مالتا #سفری خوش طعم به مالتا