تجربه طولانی ترین زندگی تاریخ

شاید تا به حال موارد زیادی را درباره زندگی های طولانی و عجیب و غریب شنیده باشین. در سراسر این کره خاکی افراد زیادی به دنیا می آیند و افراد زیادی از دنیا می روند اما گاهی زندگی برخی از آنها به گونه ای است که تا سال ها از یاد انسان ها نمیرود. قطعا تا به حال انسان های زیادی را دیده و یا حتی شنیده اید که طول عمر زیادی داشته اند اما ما امروز در این مطلب از تعطیلات رویایی قصد داریم تا شما را با خانمی آشنا کنیم که زندگیش به عنوان بلند ترین زندگی تاریخ در کتاب گینس ثبت شده است. در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.
مردم فرانسه تابستان 1997 را به خاطر مرگ پرنسس دایانا ، مادر ترزا و ژان کالمنت به یاد می آورند. قطعا نام پرنسس دایانا و مادر ترزا را بسیار شنیده اید و آن ها را میشناسید اما ژان کالمنت کیست؟
ژان کالمنت یک نماد تصادفی بود ، شهرت او نتیجه نوع خاصی از زندگی بود! کالمنت برای صد و بیست و دو سال و پنج ماه و چهارده روز ، موفق به مرگ نشد! بله همانطور که متوجه شدید ژان کالمنت 122 سال عمر کرد و زندگیش به عنوان بلندترین زندگی تاریخ ثبت شد.
ژان لوئیز کالمنت ،مسن ترین فرد دنیا (که در سن 122 سالگی درگذشت) در 21 فوریه 1875 در آرل فرانسه به دنیا آمد و در 4 اوت 1997 در خانه سالمندان در آرل درگذشت. وی متولد سالی بود که کارمن بیزه روی صحنه رفت و تولستوی آنا کارنینا را منتشر کرد حتی یک سال قبل از تولد وی الکساندر گراهام بل تلفن را اختراع کرد. او همچنین شاهد هواپیما و سینما بود. در 13 سالگی ، وی با وینسنت ون گوگ در آرل آشنا شد.

در کتاب رکوردهای گینس ، کالمنت به عنوان مسن ترین فردی که تاریخ تولدش را می تواند با سوابق معتبر احراز کند ، ثبت شده است. گرچه نابینا ، تقریباً ناشنوا و در صندلی چرخدار به سر می برد اما کالمنت تا انتها روحیه و سرزندگی داشت.
پدر کالمنت تا سن 94 سالگی و مادرش تا 86 سالگی زندگی می کردند. ژن طول عمر در خانواده مادری او آشکار بود اما او با ژن طول عمر خود وارثی نگذاشت. او بیش از نیم قرن از زندگی خود را در تنهایی زندگی کرد و در سال1942 همسر خود را از دست داد.
فرناند کالمنت پسر عمو و همسر ژان کالمنت بود. آنها در سال 1898 صاحب یک دختر به نام ایوان شدند. ژان هرگز کار نمی کرد ، اما زندگی شلوغ و پرهیجانی را در زمینه تفریحات از جمله تنیس ، اسکیت و… را داشت. کالمنت در آپارتمان های بزرگ بالای فروشگاه خانوادگیشان زندگی می کرد. در سال 1934 ، ایوان بر اثر عارضه سل درگذشت. همسر ایوان ، سرهنگ جوزف بیلوت هم پسر هفت ساله شان را به دست مادر بزرگ و پدر بزرگش سپارد و دیگر خبری از او هم نشد!. ژان و فرناند طوری از بچه مراقبت می کردند که انگار او پسر خودشان است. در سال 1942 ، برخی از دوستان کالمنت این زوج را به خانه روستایی خود دعوت کردند. طی این مهمانی بود که ژان همسرش را از دست داد. طی این چند روز، هر روز به آنها گیلاس آغشته به مواد شیمیایی خورانده شد و همسر ژان پس از گذشت چند ماه او را ترک کرد. اما ژان که تعداد کمتری از گیلاس ها را خورده بود بعد از گذراندن چند روز بیماری به زندگی خود ادامه داد. به این ترتیب ژان همسر خود را در تاریخ 1942 و در سن 46 سالگی از دست داد. اما ماجرا با مرگ فرناند به پایان نرسید و پس از گذشت چند سال او نوه خود را نیز از دست داد.
همانطور که گفتیم کالمنت نوه خود را بزرگ کرد و او را به مرحله پزشکی رساند. اما او نیز در سال 1963 در طی یک تصادف رانندگی درگذشت و ژان را برای همیشه تنها گذاشت.

در سطح بین المللی ، محققان شیفته کالمنت از نظر طول عمر و سرزندگی هستند. ژان ماری روبین ، محقق فرانسوی می گوید: “او هیچ کار خاصی برای حفظ سلامتی خود انجام نداد.” آنها طول عمر او را به مصونیت او از استرس نسبت می دهند زیرا او یکبار گفت: “اگر نمی توانید کاری در مورد آن انجام دهید ، پس نگرانش هم نباشید.”

او درس شمشیربازی را در 85 سالگی گذراند و تا 100 سالگی دوچرخه سواری کرد. و زندگی سراسر هیجان خود را ادامه داد.

او دو پوند از درامدش را در هفته به خریدن شکلات اختصاص می داد. تا اینکه پزشکش او را متقاعد کرد که در 119 سالگی شیرینی را کنار بگذارد. او در 119 سالگی سیگار را ترک کرد ، اما پزشکش گفت که پرهیز از او به خاطر غرور است نه به خاطر سلامتی! کالمنت به خاطر سن زیادش و کار های عجیب و غریبی که در سن های بالا انجام میداد روز به روز مشهورتر و البته کم توان تر میشد تا اینکه او هم روزی تصمیم گرفت تا این دار فانی را وداع گوید و به همسر، فرزند و نوه خود بپیوندد.
کالمنت در یکی از روزهای ماه آگوست سال1997 در سن 122 سالگی درگذشت. یکی از زندگینامه نویسان حدس زد که او بر اثر کسالت درگذشت. او با اهدای مغز خود به جامعه پزشکی جهت انجام تحقیقات یکی از بزگترین فداکاری های جامعه بشریت را انجام داده است.

اگرچه کالمنت یک کاتولیک معتقد و مشهور بود ، اما تعداد انگشت شماری از افراد اجازه داشتند تا در مراسم تدفین وی شرکت کنند. روز بعد ، صدها عزادار در سنت تروفیم ، کلیسای قدیمی او جمع شدند. به جای تابوت ، یک عکس بزرگ از او در محراب ایستاده بود.

آرامگاه خانوادگی او ، در قبرستان ترینکتایل ، در آرل ، در انتهای ردیف طولانی مقبره ها قرار دارد. این مقبره یک بنای نسبتاً مدرن و ساده در گرانیت سیاه است. نام های جوزف و فردی بیل روی یک پلاک نوشته شده است و روی دیوار مقبره قرار دارد اما در وسط مقبره ، یک نشانگر به شکل یک کتاب باز وجود دارد که روی آن نام ژان کالمنت بر روی آن به زیبایی هک شده است. ایوان نیز در آنجا دفن شده است ، اما نام او وجود ندارد.
یکی از جالب ترین زندگی های تاریخ را برای شما عزیزان تعریف کردیم و امیدواریم که از مطالعه آن لذت برده باشید.
آژانس تعطیلات رویایی برگزار کننده تور های جذاب و رویایی به فرانسه و سوئیس است. از آفرهای ویژه ما استفاده کنید و یکی از رویایی ترین خاطرات خود را رقم بزنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تور ها با ما از طریق شماره تماس 22243040 در ارتباط باشید.

جهت مطالعه مطلب پلی که توسط شیطان ساخته شد، اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه مطلب بهترین ساحل های جهان برای سفر اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه مطلب اولین رمان نوشته شده توسط بشر اینجا کلیک کنید.