سرزمین لگولند در دانمارک

قطعا همه شما در مورد لگو شنیده‌اید و شاید خودتان و یا فرزندتان بار‌ها و بار‌ها برای سرگرم شدن از آن‌ها استفاده کرده‌اید.این مارک عظیم و معروف دانمارکی باعث تولید فیلم‌های جذاب و پارک‌های تفریحی الهام گرفته از این اسباب بازی در سراسر جهان شده است.اما در تمام جهان یک لگولند اصلی و اوریجینال وجود دارد و آن هم درست در بیرون شهر بیلوند دانمارک قرار دارد. این مکان جذاب و تفریحی برای اولین بار در سال ۱۹۶۸ و به عنوان نمایشگاهی در فضای باز جهت نمایش گسترده محصولات شرکت لگو افتتاح شد. امروزه این پارک تفریحی بزرگ که با عنوان Legoland Billund Resort شناخته می‌شود، یکی از پربازدید‌ترین جاذبه‌های تفریحی دانمارک به شمار می‌رود.

ایده و ماجرای تاسیس کارخانه لگو:
از آن‌جایی که لگولند در کنار کارخانه اصلی لگو واقع شده است، لازم دانستیم تا هدف و ایده تاسیس کارخانه لگو را برای شما عزیزان شرح دهیم.
در حوالی سال ۱۹۳۴ نجار افسرده‌ای به نام اوله کیرک کریستیانسن به همراه خانواده‌اش در مکان فعلی کارخانه لگو زندگی می‌کرد. این پیرمرد افسرده برای اولین بار عروسک‌ها چوبی زیبایی همانند لگو‌های امروزی تولید کرد و نام آن‌ها را خوب بازی کردن گذاشت(به دلیل اینکه آن‌ها خیلی منظم در یکدیگر قرار می‌گرفتند.) پس از مرگ این نجار حرفه‌ای فرزندان وی تصمیم گرفتند تا کارخانه‌ای تاسیس کنند و راه پدر را ادامه دهند و یاد پدر را همیشه در ذهن‌ها زنده نگه دارند. امروزه نسل سوم از خانواده کریستیانسن، کنترل این شرکت را در اختیار دارند. نکته قابل توجهی که راجع به شرکت لگو وجود دارد آن است که قطعات لگو با دقت بسیار بالا و با خطایی کمتر از ۲ میکرومتر تولید می‌شوند به طوریکه لگوی تولید شده در سال ۱۹۶۳ با لگویی که امسال تولید می‌شود، جفت می‌شوند. از هر ۱میلیون قطعه لگو تولید شده تنها ۱۸ عدد استاندارد لازم را ندارند.

شما در این پارک بزرگ نه تنها می‌توانید از بازدید از ساختمان‌های معروف ساخته شده توسط آجر‌های لگو لذت ببریدبلکه می‌توانید از سایر امکانات آن مانند شهربازی، هتل‌های بزرگ و… نیز استفاده نمایید.
لگولند در کنار فرودگاه بیلوند اندکی خارج تر از شهر بیلوند قرار دارد.
در این مجموعه وسیع حتی شما نگران محل اقامت خود نیز نمی‌شوید زیرا لگولند طیف گسترده‌ای از اقامتگاه‌های رسمی را هم در داخل این مجموعه و هم در خارج از آنرا شامل می‌شود. یکی از بهترین هتل‌هایی که در لگولند ساخته شده است، با نام هتل چهار ستاره لگولند کسل(Legoland castle) شناخته می‌شود. این هتل شامل اتاق‌هایی با نام‌های دزدان دریایی، نینجا‌ها و… است. اما اگر میل اقامت در این مجموعه زیبا را ندارید، در خارج از آن البته کمی دورتر در Legoland Holiday Village یک متل دزدان دریایی، کابین نینجا‌ها و…. قرار دارند که شما می‌توانید در آن‌جا اقامت گزینید.

یکی از هیجان انگیز‌ترین مجموعه‌های تفریحی دانمارک را به شما عزیزان معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه این مطلب نهایت لذت را برده باشید.
جهت مطالعه مطلب همه چیز درباره دانمارک اینجا کلیک کنید.
جهت مشاهده سواحل زیبای دانمارک اینجا کلیک کنید.
جهت مشاهده یکی از موزه های زیبای دانمارک اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنماییجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #سنگ قیمتی #غذا #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #میکامال #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #سالن موسیقی #کنسرت #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گوجه فرنگی #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #مجارستان #درباره مجارستان بدانیم #پارک #پارک ملی #پارک های ملی مجارستان #جشنواره های مجارستان #مجارستان شگفت انگیز #بلغارستان #اختراعات بلغارستان # دانشمند#غذا #غذا های بلغاری #غذا های بلغارستان #جشنواره های بلغارستان #یونان #گردش در یونان #دانمارک #همه چیز درباره دانمارک #لگو #لگو در دانمارک