چه شرایطی برای سفر به فرانسه وجود دارد؟


فرانسه بزرگترین کشور اروپای غربی است و از فلات های مرتفع، سلسله جبال و سرزمینهای پست تشکیل شده است. کوه های پیرنه مرز فرانسه با اسپانیا در جنوب غربی و کوههای جوزا مرز فرانسه و سوئیس را تشکیل می‌دهند.به علت مجاورت فرانسه با دریای آتلانتیک آب و هوای این کشور معتدل است البته قسمت جنوبی آن دارای آب و هوای مدیترانه‌ای و تابستان های گرم و خشک است. در بقیه خاک فرانسه و در تمامی طول سال باران می بارد. به همین دلیل کشاورزی در فرانسه رواج داشته و فراورده‌های کشاورزی نظیر غلات گوشت دام میوه و سبزیجات به مقدار زیاد تولید می شود.
اکنون که اندکی با کشور فرانسه آشنا شده اید قطعاً بسیاری از شما تصمیم دارید که به این کشور زیبا و خوش آب و هوا سفر کنید اما شرایط حاکم بر این کشور که به دلیل ویروس کرونا به وجود آمده، اندکی سفرها را محدود کرده است. به همین دلیل ما در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم تا آخرین شرایط موجود جهت سفر به کشور فرانسه را برای شما همراهان همیشگی تشریح کنیم.
هواپیمایی ایران ایر در رابطه با شرایط کنونی سفر به فرانسه اطلاع داده است که مسافران دارای مدارک زیر می‌توانند به این کشور سفر نمایند.
۱) افرادی که پاسپورت اتحادیه اروپا، انگلستان، نروژ، سوئیس و یا ایسلند را دارند قادر هستند تا به فرانسه سفر کنند.
۲) همچنین افرادی که اقامت اتحادیه اروپا، انگلستان، نروژ، سوئیس و یا ایسلند را دارند نیز قادر هستند تا به فرانسه سفر کنند.
۳) دارندگان ویزای نوع D فرانسه که دارای اعتبار باشد (شامل ویزا های بازرگانی، دانشجوی، خانواده و…) می‌توانند به فرانسه سفر کنند.
۴)دارندگان برگه LAISSEZ-PASSER
۵) دارندگان ویزای نوع C فرانسه، ویزای شینگن، پاسپورت آمریکا و کانادا به شرط آن که مسافران دارای کارت واکسیناسیون جانسون، فایزر، مدرنا و یا آسترازنکا باشند و از واکسن جانسون ۲۸ روز و دوز دوم واکسن فایزر یا ندرنا یا آسترازنکا ۱۴ روز گذشته باشد.
۶) همچنین مسافرت به صورت ترانزیت بین‌المللی هوایی نیز امکان پذیر است.
جهت مسافرت به فرانسه حتماً به موارد زیر توجه داشته باشید:
✔️تمامی مسافران بالای ۱۱ سال حین سوار شدن به هواپیما باید جواب تست منفی pcr خود را که حداکثر در ۷۲ ساعت گذشته انجام شده است، به زبان انگلیسی به همراه خود داشته باشند.
✔️ مسافران باید قبل از پرواز فرم تعهدنامه را تکمیل و به همراه خود داشته باشند. (نمونه فرم تعهد نامه را می توانید در تصاویر زیر ببینید.)

✔️ مسافران پس از ورود به خاک فرانسه باید در محل سکونت شخصی خود قرنطینه شود.
✔️ورود هرگونه بار دستی به صورت ترولی و یا چرخ دار به داخل کابین هواپیما مجاز نبوده و مسافران فقط می توانند یک کوله‌پشتی و یا یک ساک دستی کوچک به همراه خود داشته باشد.
✔️ توجه داشته باشید که استفاده از ماسک در تمامی مراحل سفر الزامی است.
همانطور که گفته شد شما برای سفر به فرانسه نیاز به ارائه تست منفی PCR دارید. لیست آزمایشگاههای مورد تایید هواپیمایی ایران ایر جهت انجام تست PCR به شرح زیر است:
آزمایشگاه پارسیان -خیابان گلبرگ
بیمارستان فرهیختگان _ میدان پونک
آزمایشگاه لاوازیه _ میدان رسالت
بیمارستان دی – توانیر
تهران کلنیک – خیابان بخارست
آزمایشگاه پیوند – شریعتی-ظفر
آزمایشگاه آتیه – شهرک غرب
آزمایشگاه رازی – شریعتی
آزمایشگاه دانش – خیابان آزادی و خیابان ۱۷ شهری

در ابتدای این مطلب اشاره شد که دارندگان ویزای بازرگانی فرانسه دارای اعتبار و مسافرت به صورت ترانزیت به این کشور امکان پذیر است در نتیجه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای بازرگانی و ترانزیت فرانسه به شرح زیر می باشد:
ویزای بازرگانی:
۱) فتوکپی گذرنامه ۲)اصل گذرنامه ۳) بلیط رفت و برگشت ۴)درخواست فرم به زبان فارسی و یا فرانسه ۵)۲ قطعه عکس۶) فکس یا تلکس دعوتنامه
ویزای ترانزیت:
۱) ویزای کشور ثابت ۲)بلیط ادامه راه ۳)فتوکپی گذرنامه ۴)فتوکپی از صفحات ۲ تا ۹ گذرنامه

آخرین شرایط سفر به فرانسه را در شرایط کرونا برای شما عزیزان شرح دادیم و امیدواریم که از مطالعه این مطلب نهایت استفاده را بکنید.
جهت آگاهی از جدیدترین شرایط سفر به کشور اسپانیا اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه مطلب سفر به کانادا در کرونا و شرایط آن اینجا کلیک کنید.
جهت آگاهی از جدیدترین شرایط سفر به کشور ایتالیا اینجا کلیک کنید.
همچنین جهت مطالعه مطلب صفر تا صد ورود به آلمان در شرایط کرونا اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #فرانسه #سفر به فرانسه در شرایط کرونا #سفر به فرانسه #زیبایی های فرانسه #برج ایفل #کرونا #سفر #مهاجرت #بلیط #شرایط #ماسک بزنیم #گردش #گردشگری #گردش در فرانسه #ویزای بازرگانی فرانسه #ویزای توریستی فرانسه #ویزای ترانزیت فرانسه #پاسپورت #ویزا #ویزای شنگن #ویزای فرانسه