ثبت عشق به شیوه ای پایدار


شهر مسکو به عنوان یک تفرجگاه عاشقانه کشور روسیه نیست اما برجسته‌ترین بنای یادبود عشق روسیه را در خود جای داده است.
در روسیه رسم زیبایی وجود دارد که بعد از مراسم ازدواج عروس و داماد به روی پلی که بر رودخانه مسکو قرار دارد می‌روند و بر درخت‌های فلزی آن قفل می‌بندند و سپس کلید قفل‌ها را به داخل رودخانه می‌اندازند.این عمل یک حرکت نمادین برای پایداری عشق میان آن‌ها است.
طبق یک داستان قدیمی روسی دختران و پسران روس در شب قبل از ازدواج خود توسط خانواده‌هایشان در انبار زندانی می‌شدند و قفلی به در آن آویخته می‌شد. این یک داستان و یا یک افسانه است که امروزه در مسکو رواج بسیاری پیدا کرده است.

این ماجرا چندین سال پیش توسط یک دختر و پسر جوان که به تازگی با یکدیگر ازدواج کرده بودند، مجددا احیا شد! آن‌ها به صورت نمادین و با بستن یک قفل به میله‌های پل لوژکوف که بر روی دهانه کانال رودخانه مسکو ساخته شده است، بستند و کلید آن را به داخل رودخانه انداختند. آن‌ها با این عمل اتحاد بینشان را به صورت نمادین ثبت کردند. انجام این کار مورد توجه بسیاری از جوانان مسکو قرار گرفت و از آن پس تعداد بسیاری از آن‌ها پس از پیوندشان به روی پل لوژکوف می‌رفتند و قفلی بر روی میله‌های این پل نصب می‌کردند.
پس از مدتی و با رواج یافتن این رسم شهرداری این منطقه تصمیم جالبی گرفت. بر طبق تصمیم شهرداری منطقه درخت‌هایی فلزی بر روی این پل نصب شدند تا از آن زمان به بعد زوج‌های جوان بتوانند قفل‌های خود را به عنوان نماد پیوندشان به آن‌ها بیاویزند.

امروزه این کار به عنوان یک رسم زیبا در روسیه و به ویژه مسکو بسیار رواج یافته است و جوانان پس از انجام مراسمشان در کلیسا به روی این پل می‌روند و قفل‌های زیبای خود را به درختان آن می‌آویزند و همچنین کلید آن را به داخل رودخانه می‌اندازند تا نمادی باشد بر جاودانگی عشقشان.
یکی از زیبا‌ترین رسوم مردم روسیه را به شما عزیزان معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه آن لذت برده باشید.
جهت اشنایی هرچه بیشتر با کشور روسیه اینجا کلیک کنید.
جهت آشنایی با یکی از زیبا‌ترین موزه‌های چوبی روسیه اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه مطلب بلند‌ترین خط آهن روسیه اینجا کلیک کنید.
جهت مشاهده یکی از زیبا‌ترین کاخ‌های روسیه اینجا کلیک کنید.
جهت مشاهده مناظر بکر و طبیعی کوه‌های قفقاز در روسیه اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه مطلب سرد‌ترین سکونت‌گاه‌های انسانی در روسیه اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنماییجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #غذا #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #مجارستان #درباره مجارستان بدانیم #پارک #پارک ملی #پارک های ملی مجارستان #جشنواره های مجارستان #مجارستان شگفت انگیز #بلغارستان #اختراعات بلغارستان # دانشمند#غذا #غذا های بلغاری #غذا های بلغارستان #جشنواره های بلغارستان #یونان #گردش در یونان #دانمارک #همه چیز درباره دانمارک #لگو #لگو در دانمارک #ثروت عجیب دانمارکی ها #مالتا #درباره مالتا #گردش در مالتا #رسوم مردم مالتا # غذا در مالتا #سفری خوش طعم به مالتا #هلند #جشنواره های هلند #خانه های مینیاتوری #خانه پیرنیا #روسیه #سنت پترزبورگ #مسکو #گردش در روسیه #راه اهن #بلند #بلندترین راه اهن #بلند ترین راه اهن در روسیه #شهر سرد #عشق #عشق در روسیه #درخت #درخت قفل دار