اشنایی با فرهنگ آذربایجانی ها


فرهنگ آذربایجان ترکیبی از تحولات و قالب‌های تاریخی، مذهبی و سنتی است که طی قرن‌ها شکل گرفته و آذربایجان امروزی را ایجاد کرده است. برخی از این صفات ممکن است آشنا و برخی دیگر متناقض و خارجی‌اند اما این همان ویژگی خاص این کشور است. با مطالعه ادامه این مطلب خود را در فرهنگ و سنت‌های آذربایجان غرق کنید.
زبان رسمی آذربایجان:
زبان رسمی جمهوری آذربایجان، آذربایجانی است که بسیار به زبان ترکی نزدیک بوده و به عبارتی می‌توان آن را از خانواده زبان ترکی به حساب آورد. اما جالب است بدانید که اکثریت قریب به اتفاق ساکنان این کشور به زبان روسی مسلط بوده و آن رل به عنوان زبان دوم خود قبول دارند. برخی از جوانان این کشورنیز پس از فراگیری کامل و مسلط شدن به زبان روسی، شروع به آموزش دیدن در حوزه زبان انگلیسی می‌کنند.

آیین‌های نوشیدن چای:
یکی از بخش‌های قابل توجه فرهنگ آذربایجانی، آیین‌های نوشیدن چای است. چای تقریبا برای مردم آذربایجان یک نوشیدنی مقدس به حساب می‌آید که در درجه اول نوشیدن آن را به عنوان یکی از واجبات می‌دانند. یکی از رسوم عجیب و جالبی که این مردم در هنگام خوردن چای دارند، آن است که قند را در چای خود وارد کرده و سپس آن را به همراه چای می‌خورند. اما دلیل اینکار چیست؟ در دوران پادشاهی این سرزمین، پادشاهان معتقد بودند که حل شدن مقداری از قند در چای می‌تواند هر سم نهفته‌ای ور آن را آشکار کند و جان آن‌ها رو نجات دهد و این رسم به صورت یک سنت در فرهنگ ایت کشور باقی ماند.

مهمان‌نوازی مردم آذربایجان:
از آذربایجان دیدن کنید و بهترین مهمان‌نوازی جهان را تجربه کنید.مردمان محلی این کشور تمام تلاش خود را برای پذیرایی از مهمان‌های خود را می‌کنند و هر آنچه که ممکن است شما را خوشحال کند، در اختیار شما قرار می‌دهند. حتی اگر از آن‌ها در مورد کشورشان راهنمایی بخواهید، آن‌ها از این موضوع بسیار استقبال کرده و تمام و کمال به آن زبانی که شما راحت تر هستید( ترکی، انگلیسی و روسی)، برای شما توضیح خواهند داد.
قدرت زنان و دختران در آذربایجان:
در آذربایجان آقایان به بانوان بسیار احترام میگذارند در را برای آن‌ها باز می‌کنند و اول اجازه می‌دهند تا خانم ها وارد شوند. همچنین اگر به همراه یکدیگر بیرون بروند تو زمانی که آقا در کنار خانم وجود دارد خانم نمی‌تواند هزینه چیزی را پرداخت کند. آذربایجان اولین کشوری بود که در خاور میانه به زنان حق رای داد و جالب است بدانید در همین کشور خانم ها می‌توانند مقام‌هار بالای دولتی و یا ارتشی را دریافت نمایند.
تعدادی از فرهنگ‌هو و رسوم مردم آذربایجان را به شما معرفی کردیم و امیدواریم از مطالعه آن لذت برده باشید.
جهت مطالعه مطلب درباره آذربایجان بیشتر بدانیم اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه مطلب مکان‌های گردشگری آذربایجان اینجا کلیک کنید.
جهت اشنایی با غذای ملی اذربایجان اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنماییجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #سنگ قیمتی #غذا #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #میکامال #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #سالن موسیقی #کنسرت #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گوجه فرنگی #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #مجارستان #درباره مجارستان بدانیم #پارک #پارک ملی #پارک های ملی مجارستان #جشنواره های مجارستان #مجارستان شگفت انگیز #بلغارستان #اختراعات بلغارستان # دانشمند#غذا #غذا های بلغاری #غذا های بلغارستان #جشنواره های بلغارستان