سرزمین ساعتهای بزرگ و کوچک

بیش از چهار قرن ، سنت ، تخصص ، فناوری پیشرفته و نوآوری به صنعت ساعت و ساعت سوئیسی این امکان را داده است تا رهبری خود را در بازار جهانی حفظ کند. علی رغم یا به دلیل بحران هایی که متحمل شده است ، همیشه توانسته بر چالش های تکنولوژیکی ، ساختاری و اقتصادی پیش روی خود غلبه کند. پویایی و خلاقیت استثنایی آن ، آن را به یک صنعت پیشرفته تبدیل کرده است. بسیاری از اختراعات و اولین نمونه های جهانی به نام آن نمونه های بسیار جذاب و حسادت آمیزی از وضعیت آن ارائه می دهند: اولین ساعت مچی ، اولین ساعت کوارتز ، اولین ساعت مچی ضد آب ، باریک ترین ساعت مچی جهان ، کوچکترین ساعت مچی جهان ، گران ترین ساعت و بسیاری دیگر…
ساعت سوئیس
صنعت ساعت و ساعت سوئیس در اواسط قرن شانزدهم در ژنو ظاهر شد. در سال 1541 ، ژان کالوین ، اصلاح طلب ، با ممنوعیت پوشیدن اشیاء زینتی ، در واقع طلافروشان و دیگر جواهرسازان را مجبور کرد که به هنر متفاوتی روی آورند: هنر ساعت سازی. در اواخر قرن ، ژنو شهرت خود را برای برتری کسب کرده بود و در سال 1601 اتحادیه ساعت سازان ژنو تأسیس شد ، اولین انجمن در نوع خود در جهان.
یک قرن بعد ، به دلیل این که “ساعت سازان” بسیار زیادی در شهر داشتند ، بسیاری از آنها منطقه ژنو را ترک کردند تا در کوه های ژورا تجارت کنند.

توسعه صنعت ساعت با نبوغ طلافروش دانیل ژانریچارد (1641-1741) که اولین کسی بود که تقسیم کار را با سیستم “établissage” (کارگاه های مستقل) معرفی کرد ، پیوند خورده است. در سال 1790 ، ژنو بیش از 60،000 ساعت صادر کرد.
اختراعات و تحولات زیادی در طول قرن ها دنبال شد. به عنوان مثال ، در سال 1770 ، آبراهام-لوئیس پرلت ساعت “ابدی” را خلق کرد ، که بسیاری آن را پیشگام ساعت مچی مدرن می دانند. در سال 1842 ، آدرین فیلیپ ، یکی از بنیانگذاران تولید معتبر پاتک فیلیپ ، ساعت پیچ دار آویز را اختراع کرد. در همان دوره ، تولید ساعتهای پیچیده (کرونوگرافها و غیره) و معرفی کارکردهایی مانند عقربه دقیقه شمار و تقویم دائمی شروع به شکوفایی کرد.
ساعت سوئیس
تولید انبوه ساعت ها در اوایل قرن بیستم در نتیجه تحقیقات انجام شده توسط ساعت سازان مشهور مانند فردریک اینگولد و ژرژ لشوت آغاز شد. افزایش بهره وری ، اجزای قابل تعویض و استانداردسازی به صنعت ساعت سوئیسی اجازه می دهد از این پس برتری جهانی خود را گسترش دهد.

پایان جنگ جهانی اول همزمان با معرفی ساعت مچی بود و شکل گرد سنتی آن یک بار برای همیشه در اوایل دهه 1960 پذیرفته شد. در سال 1926 ، اولین ساعت اتوماتیک یا خودکار در گرنجز تولید شد ، در حالی که اولین ساعت مچی برقی در سال 1952 ظاهر شد.

در سال 1967 ، توسط مرکز Electronicque Horloger (CEH) در Neuchâtel ، اولین ساعت مچی کوارتز جهان ، معروف به Beta 21 توسعه یافت. پیشرفتها و نوآوریهای عمده پس از آن بدون وقفه دنبال شد: ساعتهای با نمایشگر LED و LCD ، ساعتهای کوارتز بدون باتری و…
همانطور که می دانید این وقایع همگی در سوئیس اتفاق افتادند وقطعا مراکز جذابی در این کشور وجود دارند تا شما را از جزئیات تاریخ این پدیده و یا حتی ریزه کاری های ساخت ساعت باخبر سازند. بله در ادامه این مطلب از تعطیلات رویایی قصد داریم تا تعدادی از موزه ها و مراکز جذاب تولید ساعت را به شما عزیزان معرفی کنیم.
موزه ساعت بییر:
موزه ساعت بییر یکی از مهمترین مجموعه های خصوصی جهان را در اختیار دارد. این موزه میزبان حدود 500 ابزار اندازه گیری زمان از 1400 سال قبل از میلاد مسیح تا به امروز است.

موزه ساعت و ساعت در محل فروشگاه Beyer Chronometrie در Bahnhofstrasse در زوریخ بینشی چشمگیر از دنیای شگفت انگیز ساعت ها و هنر جذاب ساخت آنها را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند. این نمایشگاه شامل نمایشگاه های کمیاب و گرانبهایی مانند چوب سایه ، صفحه آفتابی ، ساعت روغنی ، ساعت شنی ، ساعت آب ، ساعت پدربزرگ ، ساعت رومیزی ، ساعت جیبی ، ساعت مچی ، و ابزار علمی برای زمان بندی و ناوبری است.

سرزمین ساعت فرانک مولر:
فرانک مولر داستان اصلی موفقیت قدیمی ساعت سازی است. او در کمتر از ده سال ، او برند خود را به سطح بین المللی رسانده است.

تمام مراحل تولید ساعت مولر در “Watchland” انجام می شود پس شما می توانید گشتی در این سرزمین بزنید، آن را از نزدیک تجربه کنید و شاهد یکی از بزرگمترین موفقیت های دنیا شوید.
سمینار را تماشا کنید:
WADCH ACADEMY – سمینار ساعت مچی به شما می آید – سفری هیجان انگیز به قلب همه چیز در مدت 3 ساعت.
آکادمی ساعت (WATCH ACADEMY) فرصتی منحصر به فرد را به شما ارائه می دهد تا نگاهی دقیق تر در پشت صحنه ساخت ساعت های جذاب سوئیسی داشته باشید. شما با مکانیک ساعت آشنا خواهید شد ، خواهید دید که چه چیزی باعث می شود ساعت به صورت دقیق کار می کند و از تجربه خاصی لذت ببرید که برای همیشه برای شما باقی خواهد ماند.
فروشگاه ساعت
این فرصتی است که می توانید چند ساعت در دنیای جادویی ساعت سازی غرق شوید و نبض زمان را از نزدیک احساس کنید. شما دور میز کار خواهید بود ، در یک محیط ساعت سازی واقعی ، با پیچیدگی های یک مهارت بسیار جذاب و رضایت بخش آشنا خواهید شد. همچنین زمان و زیبایی مکانیک را از منظری جدید تجربه کنید

تحت نظارت متخصص ساعت ساز ، شما می توانید یک حرکت مکانیکی یک ساعت ساخت سوئیس را گام به گام در بسیاری از اجزای کوچک آن ببنید. این مرکز مدلهای کار در مقیاس بزرگ دارد که به شما کمک می کند ، بنابراین شما خودتان می توانید دقیقاً ببینید که چگونه قسمتهای مختلف با هم هماهنگ هستند. در عین حال ، بسیاری از جنبه های نظری ساعت سازی را برای شما توضیح می دهند.
آکادمی ساعت توسط سیمیر:
پا به پای ساعت ساز بگذارید و دنیای جذاب ساعت سازی مکانیکی سوئیس را به روشی منحصر به فرد کشف کنید!
در سال 2010 ، Montres CIMIER SA WATCH ACADEMY توسط سیمیر راه اندازی شد و خود را به عنوان پیشگام در ارائه این تجربه به عموم مردم معرفی کرد.

کارگاه های CIMIER که در Bienne ، قلب تپنده ساعت سازی برتر قرار دارند ، از شما برای یک ماجراجویی فوق العاده هیجان انگیز و جذاب استقبال می کنند. از دوره مقدماتی گرفته تا ایجاد و مونتاژ ساعت شخصی شما ، استادان ساعت ساز این شرکت ضمن نظارت بر شاهکار شما ، علاقه خود را به شما منتقل می کنند.

سه کارگاه منحصر به فردیا به عبارت بهتر سه برنامه مجزا برای انتخاب شما جهت بازدید از این شرکت دارد: کارگاه 3 ساعته ، کارگاه نیم روزه یا کارگاه یک روزه.
تعدادی از موزه ها و شرکت های جذاب ساعت سازی سوئیسی که بازدید از آنها بلا مانع است را به شما همراهان همیشگی تعطیلات رویایی معرفی کردیم و امیدواریک که در سفر خود با مراجعه به این مراکز نهایت لذت را ببرید.
تیم تعطیلات رویایی تمامی خدمات لازم جهت اخذ ویزای توریستی سوئیس را به شما عزیزان ارائه می دهد همچنین با باز شدن مرز ها تور های ویژه ای به مقصد کشور سوئیس را برای شما عزیزان تدارک دیده ایم که می توانید با شماره تماس 22243040 ارتباط داشته باشین و جهت رزرو آنها اقدام نمایید.
اگر هنوز کشور سوئیس را به خوبی نمیشناسید پیشنهاد می کنیم تا مطلب بهشت خداوند برروی زمین را به صورت کامل مطالعه نمایید. جهت مطالعه این مطلب اینجا کلیک کنید.