مومیایی زیبا در دل معبد کاپوچین

هر زمان که نام مومیایی به گوش میرسد ذهن ما به سراغ اهرام مصر و فرائنه مصری میرود. اما ظاهرا در طول تاریخ کسانی جدا از مصریان به مومیایی کردن عزیزان و یا اشخاص معروف دست زندند. این موضوع به اندازه کافی عجیب است اما عجیب تز از آن داستان کودک ۲ ساله است قدری متفاوت، جذاب و هیجان انگیز است.
در اعماق یک دخمه مبهم سیسیلی، دختری جوان در تابوتی سر باز خوابیده است. نام او روزالیا لومباردو است و در سن دو سالگی به‌دلیل عوارض ذات‌الریه در سال 1920 درگذشت.
زیباترین مومیایی
پدرش چنان غمگین بود که برای حفظ فرزندش از مومیایی کننده کمک گرفت. سیلویا نیز این کار را به بهترین نحو انجام داد. او با بهترین تکنیک‌های مومیایی کردن یعنی با استفاده از ترکیب جادویی: فرمالین، الکل، اسیدسالیسیلیک، گلیسیرین او را مومیایی کرد و جسد را دررون تابوت و آنرا برای جلوگیری از پوسیدگی در یک ظرف شیشه‌ای ضد هوا با گاز نیتروژن قرار داد و تا امروز در عمق دخمه راهبی در سیسیل نگهداری شده است.
مومیایی‌کننده، آلفردو سلفیا، روزالیا لومباردو را چنان مومیایی کرد که پس از گذشت یک قرن، اندام‌های داخلی او نیز هنوز سالم هستند!
پدر روزالیا گفته بود: اینکار به نحوی انجام شد که بدن به خوبی هنوز که هنوز است حفظ شده، و فقط به نظر می‌رسد که او خوابیده است، بنابراین او را زیبای خفته صدا کردم.
زیبا ترین مومیایی
در واقع، سخت است که به بدن کوچک و ظریف این دختر بچه که در تابوت شیشه ای است خیره شویم و باور کنیم که او هر لحظه بیدار می شود. اما جالب است بدانید که پوست او هنوز صاف و بدون کوچک ترین چروک است همچنین موهای طلایی اش با یک پاپیون بزرگ و ابریشمی به خوبی و با دقتی وصف نشدنی بسته شده است. و از همه جالب و جذاب تر، عنبیه های آبی کریستالی او است که در زیر مژه های بلوندش قابل مشاهده است.
همانطور که در قبل هم گفتیم این مومیایی زیبا در معبد کاپوچین ایتالیا نگهداری می شود. جالب است بدانید که داخل این معبد حدود 8000 مومیایی وجود دارد اما هیچ کدام از آنها به اندازه روزالیا توجه گردشگران را به خود جلب نمی کند. طبق امار های به دست آمده سالانه ده ها هزار گردشگر از این مومیایی زیبا و به ظاهر خفته دیدن می کنند. اما نکته جالب تر و شاید هم کمی ترسناک آن است که برخی از گردشگران که تعداد آن ها هم کم نیست بر این باورند که گاها روزالیا چشم های خود را باز و بسته می کند! این موضوع توجه محققان زیادی را به خود جلب کرد. پس آنها دست به کار شدند و شروع به تحقیق کردند. و پیومبینو ماسکالی زیست شناسی بود که به این سوال و حیرت همگانی پاسخ قطعی داد.
زیباترین مومیایی
طبق گفته او این اتفاق یک توهم نوری است که توسط نوری که از پنجره‌های کناری عبور می‌کند، ایجاد می‌شود و در طول روز در معرض تغییر است. پیومبینو ماسکالی این کشف را زمانی انجام داد که متوجه شد جعبه مومیایی توسط کارگران موزه جابجا شده است. این اتفاق باعث شد که او نیز کمی جابجا شود و پلک های او را بهتر از همیشه ببیند. او گفت: «آنها کاملاً بسته نیستند و در واقع هرگز بسته نشده اند. بنابراین، هنگامی که نور تغییر می کند و در زوایای مختلف به چشمان او برخورد می کند، می تواند به نظر برسد که گویی چشم ها در حال باز شدن هستند.
یکی از زیباترین مومیایی های جهان را به شما عزیزان معرفی کردیم و تمامی اسرار هیجان انگیز آن را برای شما فاش کردیم. امیدواریم که از مطالعه این مطلب نهایت لذت را برده باشید.
آژانس تعطیلات رویایی برگزارکننده تور های رویایی و همچنین ارائه دهنده تمامی خدمات ویزا است. جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط و هزینه تور ها و همچنین اطلاع از شرایط اخذ انواع ویزا با ما از طریق شماره تماس 22243040 در ارتباط باشین.

جهت مطالعه مطلب دختری که توسط کوه بلعیده شد اینجا کلیک کنید.
جهت آشنایی با انسان های عجیبی که در طول تاریخ جهان حضور داشته اند، اینجا کلیک کنید.
در روسیه کلیسایی وجود دارد که برای ساختن آن از هیچ گونه میخی استفاده نشده است. جهت آشنایی با این کلیسا اینجا کلیک کنید.
جهت آشنایی با شغل هایی که از وجود آنها تعجب می کنید و گاها از آنها خبر نداشته اید، اینجا کلیک کنید.