مهد تاریخ و فرهنگ اروپا

آلمان کشوری مدرن در قلب اروپا است و دارای تاریخچه ای پراهمیت می‌باشد .آلمان دارای نه کشور همسایه است، هیچ کشور دیگری در اروپا این تعداد همسایه را ندارد. آلمان پرجمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا می باشد که در آن ۸۱.۲ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. آلمان یک کشور فدرال است و پایتخت آن برلین است. آلمان واقع در اروپای مرکزی و در کل با ۱۰ کشور مرز مشترک دارد. به طوری که همسایه های غربی آلمان، فرانسه، هلند، لوکزامبورگ و بلژیک هستند و از جنوب با اتریش و سوئیس همسایه است و همسایه های شرقی آلمان نیز لهستان و جمهوری چک هستند. دانمارک، دریای بالتیک و دریای شمال هم در شمال آلمان قرار دارند.

کشور آلمان به عنوان یکی از مناطق گردشگری در سراسر دنیا و یکی از متنوع‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا از لحاظ ساختار به شمار می‌رود
هرگاه اسم آلمان به گوش می‌رسد، پرسش‌های فراوانی به ذهن هرکسی می‌رسد. برلین یا مونیخ؟ قلعه‌ها یا اماکن تفریحی؟ اسکی رفتن یا گشت در جنگل ها؟ جواب این سوال ها بسیار ساده است! هردو! زیبایی کشور آلمان به داشتن همه این ها است. ماجراجویی در این کشور گردشگران را تا هفته ‌ها مشغول خواهد کرد. کشور آلمان که در قلب اروپا قرار گرفته است، شهر‌ های بزرگ و مدرنی با دیدنی‌های فوق‌العاده زیبا دارد. هنر، فرهنگ و ورزش همواره از قدرت ‌های این کشور بوده است. آلمان نیز در چهار راه تاریخ اروپا قرار گرفته، از امپراطوری تاریخی رم تا جنگ های جهانی و سقوط دیوار برلین، هیچ کشوری مانند آلمان روی اروپا تاثیر نگذاشته است.

آلمان دارای رتبه هفتم در جلب جهانگردان است. در سال ۲۰۱۲ بیش از ۳۰ میلیون گردشگر از این کشور دیدن کرده‌اند.
یونسکو سازمان فرهنگی، علمی و آموزشی ملل متحد، چهل گنجینه میراث بشری را در آلمان ثبت کرده است. پر بازدیدترین مکان‌ های گردشگری آلمان عبارتند از :
۱)قلعه نویشوانستاین که در جنوب غربی باواریا قرار داردو متعلق به قرن نوزدهم است.
۲) کلیسای جامع کلن که ۱۵۷.۴ متر ارتفاع دارد و محل زندگی اسقف اعظم کلن است. ساخت این کلیسا از ۱۲۴۸ تا ۱۸۸۰ به طول انجامید.
۳) قلعه هایدلبرگ که پیش از سال ۱۲۱۴ ساخته شده و تا کنون دو بار توسط رعد و برق آتش گرفته و ویران شده است. اکنون نیز نیمی از آن ویرانه است!
۴) پارک اروپا در نزدیکی فرایبورگ که دومین پارک بازی در کل قاره سبز است.

برلین پایتخت آلمان ، سومین شهر پر بازدید اروپا است. این شهر کهن در سال ۱۵۱۸ پایتخت امپراتوری پروس بود. در جریان جنگ سرد، دیوار برلین درمیانه ی شهر نماد جدایی و دشمنی دو آلمان محسوب می شد. در سوم اکتبر ۱۹۹۰ دیوار برلین فرو ریخت و دو آلمان متحد شدند. از آن پس سوم اکتبر روز ملی آلمان نام گرفت.
آلمان را سرزنین شاعران و متفکران می دانند و بزرگانی چون گوته، نیچه، کانت و باخ از این کشور برخاسته اند.
یکی از جذاب‌ترین کشور‌های اروپایی را برای شما عزیزان شرح دادیم و امیدواریم که از مطالعه این مطلب لذت برده باشید.
جهت آشنایی هرچه بیشتر با سوئیس اینجا کلیک کنید.
جهت آشنایی با کشور اسپانیا اینجا کلیک کنید.
جهت آشنایی با مناطق نا شناخته اسپانیا اینجا کلیک کنید.