ویزا توریستی

ویزا توریستی:یکی از رایج‌ترین و پرمتقاضی‌ترین انواع ویزا است و برای سفر های کوتاه‌مدت در کشور مقصد صادر می‌شود. این ویزا صرفا برای گردش در کشور مقصد یا دیدار بستگان در مدت معینی صادر می‌شود و دارنده آن به هیچ عنوان اجازه کار یا تحصیل در کشور مقصد را با ویزا توریستی ندارد.این ویزا معمولا از ۱۵ روز تا ۶ ماه اعتبار دارد و اجازه اقامت کوتاه مدت را به شخص در کشور مورد نظرش اعطا می‌کند.
روش های صدور ویزای توریستی:
الف)مراجعه حضوری به سفارت: رایج ترین شیوه برای صدور ویزا در همه نقاط جهان روش حضوری می‌باشد. به این صورت که ابتدا شخص درخواست خود را به صورت حضوری، تماس تلفنی و یا ثبت نام اینترنتی به سفارت یا کنسولگری ارائه می‌دهد سپس با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز به سفارت مراجعه کرده و ادامه مراحل مثل تحویل مدارک، پرداخت هزینه صدور ویزا و… انجام می‌دهد. برای صدور ویزای برخی کشور ها مانند کشور های عضو پیمان شنگن و کانادا، ارائه اطلاعات بیومتریک مانند انگشت‌نگاری و تصویر برداری از مراحل الزامی صدور ویزا محسوب می‌شود.
ب)ویزای آنلاین: ویزای الکترونیک یک روش جدید محسوب می‌شود که دولت ها به منظور تسهیل روند صدور ویزا راه‌اندازه کرده‌اند. با این روش نیازی به مراجعه به سفارت نیست و تمام مراحل به صورت آنلاین انجام می‌شوند. کشور های استرالیا، ترکیه، نیوزلند، گرجستان و ایران ازجمله کشور هایی هستند که صدور ویزای الکترونیک را اجرایی کرده‌اند.

تعطیلات رویایی اقدام و راهنمایی های لازم را برای دریافت ویزای کشور های مختلف انجام می‌دهد.
اگر می‌خواهید سفر بروید اما نگران کودکتان هستید پیشنهاد می‌کنیم مقاله سفررفتن با کودکان را مطالعه کنید.

#آژانستعطیلاترویایی #تعطیلاترویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #توراروپا #وام_گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تورخارجی #طبیعتگردی #باران #زیبا #ویزاآنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت