ویزا تحصیلی

ویزا تحصیلی: ویزای تحصیلی ویزای بلند مدتی است که به دانشجویان کشور های خارجی اعطا می‌شود و بستگی به میزان دوره مدت تحصیل، مدت این ویزا هم متغیر می‌باشد. برای متغاضیانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند. این ویزا یکی از منطقی‌ترین راه های خروج از کشور است. زیرا دانشجویان با این ویزا می‌توانند با کمترین هزینه از کشور خارج شده و پایه های اقامت خود را در کشوری دیگر محکم کنند. ویزای تحصیلی پیگیری‌ آموزش و پرورش در کشور مقصد است و برای اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه کشور مقصد بسیار مهم است.
با گرفتن این ویزا دانشجو برای اقامت در کشور مقصد به مدارک دیگری جهت تایید شهروندی یا مهاجرت به کشور مقصد احتیاج ندارد. این را باید بدانید که اولین قدم برای گرفتن ویزای تحصیلی، گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد تحصیل در رشته مورد نظر می‌باشد. پس باید تصمیم بگیرید که در کدام دانشگاه و در چه رشته‌ای می‌خواهید تحصیل کنید.
مزایای ویزای تحصیلی:
۱)یکی از مزیت های ویزای تحصیلی امکان بالای اخذ آن است. درصورتی که موفق به گرفتن پذیرش از دانشگاه کشور مورد نظر شوید به احتمال خیلی زیاد می‌توانید ویرا بگیرید.
۲)از دیگر مزیت های ویزای تحصیلی می‌توان به امکان تبدیل آن به ویزای کاری بعد از تمام شدن تحصیل اشاره کرد. بعد از تحصیل مدتی به شما فرصت داده می‌شود تا بتوانید شغلی پیدا کنید و به آن مشغول شوید که اگر موفق شوید می‌توانید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. حتی در بعضی کشور ها شما در حین تحصیل امکان کار نیز دارید.
شرایط دریافت ویزای تحصیلی:
۱)کسی که می‌خواهد ویزای تحصیلی بگیرد باید از یکی از دانشگاه های کشور مقصد پذیرش دریافت کند. سپس با استفاده از این پذیرش برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کند. همچنین فرد پس از گرفتن پذیرش تحصیلی و درخواست ویزا باید به سفارت ثابت کند که می‌تواند از پس هزینه های تحصیلی و زندگی در کشور مقصد برآید.
۲)شرط دوم برای گرفتن ویزای تحصیلی، داشتن سطح زبان متناسب با دانشگاه مورد نظر و گاهی اوقات داشتن مدرک خاصی از زبان است.
۳)بالا نبودن سن متقاضی و وجود نداشتن فاصله زمانی بین زمان فارغ‌التحصیلی و گرفتن پذیرش از دانشگاه خارجی یکی دیگر از شرایط خاص این ویزا است. در غیر این صورت متقاضی باید دلایل قانع کننده به خاطر فاصله به وجود آمده ارائه دهد.
۴)از شرایط دیگر گرفتن ویزای تحصیلی می‌توان به برخوردار بودن از سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی اشاره کرد. این مورد تاثیر به سزایی بر تایید صلاحیت فرد برای اخذ ویزا دارد زیرا نشان می‌دهد که شخص عملا از علم خود استفاده کرده و از سطح سواد و تجربه کافی برخوردار است.

تعطیلات رویایی ارائه دهنده خدمات برای اخذ ویزای تحصیلی می‌باشد.
اگر می‌خواهید راجع به ویزا بدانید اینجا کلیک کنید.
تعطیلات رویایی راهنمایی و اقدامات لازم را جهت اخذ گلدن ویزای امارات انجام می‌دهد.
جهت مطالعه مقاله مزایای گلدن ویزا اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه مقاله گلدن ویزای ۵ ساله امارات کلیک کنید.
جهت مطالعه مقاله گلدن ویزای ۱۰ ساله امارات اینجا کلیک کنید.

#آژانستعطیلاترویایی #تعطیلاترویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #توراروپا #وامگردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تورخارجی #طبیعتگردی #باران #زیبا #ویزاآنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزاتحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبانانگلیسی #راهنمایی #اقدام #ویزاکاری