قوانین جدید سفر به آلمان؛حذف قرنطینه برای مسافران واکسینه‌شده

قوانین جدید سفر به آلمان؛ حذف قرنطینه برای مسافران واکسینه‌شده
دولت «آلمان» از تاریخ ۱۴ می ۲۰۲۱ (۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰) قوانین جدیدی را برای سفر به این کشور وضع کرده است.
این قوانین با توجه به میزان خطر مناطقی که مسافر در ۱۰ روز قبل از ورود خود به آلمان در آن‌ها حضور داشته است، متفاوت خواهد بود. بر اساس قوانین آلمان، کشورهای مختلف بر اساس میزان شیوع ویروس کرونا، به سه منطقه‌ی زیر تقسیم می‌شوند. این مناطق مرتبا توسط «موسسه روبرت کخ» (RKI) به‌روز‌رسانی می‌شوند:

منطقه‌ی خطرناک
منطقه‌ی پرخطر
منطقه‌ی با شیوع ویروس جهش‌یافته
کشور «ایران» نیز از تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۲۱ (۵ بهمن ۱۳۹۹) توسط این موسسه جزو نواحی پرخطر شناخته شده است.

بر اساس قوانین جدید سفر به آلمان، افراد برای ورود به این کشور به سه دسته‌ی ذیل تقسیم می‌شوند:

افراد واکسینه‌شده: اثبات دریافت دوزهای کامل واکسن‌های «فایزر» (Pfizer)، «مدرنا» (Moderna)، «آسترازنکا» (AstraZeneca) و «جانسون‌ اند جانسون» (J&J) حداقل ۱۴ روز قبل از سفر.
افراد بهبودیافته: اثبات بهبود بیماری کرونا با تشخیص تست «پی‌سی‌آر» (PCR) حداقل ۲۸ روز و حداکثر ۶ ماه پس از بهبود
افراد تست‌شده: اثبات آزمایش منفی آنتی‌ژن در حداکثر ۴۸ ساعت قبل یا تست منفی «پی‌سی‌آر» (PCR) حداکثر ۷۲ ساعت قبل.
ثبت‌نام جهت سفر به آلمان
مسافران قبل از ورود به آلمان باید در وب‌سایت “https://www.einreiseanmeldung.de” ثبت‌نام کرده و مدارک مربوط به هر یک از سه دسته‌ی گفته‌شده در بالا را بارگذاری کنند. اگر افراد به هر دلیلی با خطا در سایت مواجه شدند، لازم است که مجددا در اسرع‌وقت فرم را تکمیل کرده و ارسال کنند.

ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا
ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا بر تمام مسافران بالای ۶ سالی که از طریق سفرهای هوایی وارد آلمان می‌شوند، الزامی است؛ مگر اینکه کاملا واکسینه شده یا بهبود یافته باشند و از مناطق بی‌‌خطر، خطرناک و پرخطر به آلمان سفر کنند. افرادی که از کشورهای با شیوع ویروس جهش‌یافته وارد آلمان می‌شوند، باید نتیجه منفی آزمایش کرونا را به همراه داشته باشند.

شرایط قرنطینه و سفر به آلمان از یک ناحیه پرخطر از جمله ایران
افرادی واکسینه‌شده و بهبودیافته که از نواحی پرخطر از جمله ایران، وارد آلمان می‌شوند، نیازی به قرنطینه ندارند.

سایر افراد باید به‌مدت ۱۰ روز قرنطینه شوند. این افراد می‌توانند در روز پنجم ورود خود آزمایش داده و در صورت منفی‌شدن آزمایش، به قرنطینه خود پایان دهند. علاوه بر آن، این افراد در صورتی که واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند یا اخیرا از بیماری بهبود نیافته‌اند، باید قبل از ورود به آلمان تست کرونا انجام دهند.

شرایط قرنطینه و سفر به آلمان از یک ناحیه خطرناک
افراد واکسینه‌شده، بهبودیافته یا تست‌شده و کودکان زیر ۶ سال که از یک ناحیه خطرناک وارد آلمان می‌شوند، نیازی به انجام قرنطینه ندارند.

همچنین افراد بالای ۶ سال که از نواحی خطرناک وارد آلمان می‌شوند، در صورتی که از قبل آزمایش انجام نداده باشند، باید تا ۴۸ ساعت پس از ورود به آلمان آزمایش بدهند؛ مگر اینکه واکسینه شده یا از بیماری بهبود یافته باشند.

شرایط قرنطینه و سفر به آلمان از کشورهایی با شیوع ویروس جهش‌یافته
افرادی که از کشورهایی با ویروس جهش‌یافته وارد آلمان می‌شوند، حتی اگر واکسینه‌شده یا از بیماری بهبود یافته باشند باید قبل از ورود به این کشور آزمایش انجام دهند. همچنین گذراندن قرنطینه ۱۴ روزه بر این مسافران الزامی بوده و هیچ استثنایی برای کاهش مدت‌زمان قرنطینه وجود ندارد.