بازگشایی مرزهای اسپانیا به‌روی مسافران بین‌المللی از ماه ژوئن

بازگشایی مرزهای اسپانیا به‌روی مسافران بین‌المللی از ماه ژوئن
بنا بر اعلام مقامات گردشگری «اسپانیا»، این کشور از ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰) مرزهای خود را به‌روی مسافران بین‌المللی از جمله مسافران خارج از «اروپا» خواهد گشود.
«فرناندو والدس» (Fernando Valdés)، وزیر گردشگری اسپانیا با اعلام بازگشایی مرزهای این کشور به‌روی مسافران بین‌المللی، از اجرای طرح «گواهی سلامت دیجیتال» نیز خبر داد. مسافران با داشتن «گواهی سلامت دیجیتال» می‌توانند به این کشور سفر کنند. به‌گفته‌ی وزیر گردشگری اسپانیا، تمامی گردشگرانی که به این کشور سفر می‌کنند، باید یک مورد از شرایط ذیل را داشته باشند:

اثبات انجام واکسیناسیون کرونا
نتیجه منفی آزمایش کرونا که در ۷۲ ساعت گذشته انجام شده باشد.
اثبات اینکه فرد به‌تازگی از بیماری کرونا بهبود یافته‌ باشد.
در حال حاضر، بازدیدکنندگانی که می‌توانند به اسپانیا سفر کنند، ملزم به گذراندن قرنطینه اجباری نبوده و تنها باید مراحلی نظیر تکمیل فرم اطلاعات، بررسی دمای بدن و سایر علائم را طی کنند. همچنین از نوامبر ۲۰۲۰ (آبان ۱۳۹۹) تمامی مسافرانی که از مناطق پرخطر وارد اسپانیا می‌شوند، باید نتیجه منفی آزمایش کرونا خود را که در ۷۲ ساعت گذشته انجام شده باشد، ارائه دهند. البته در حال حاضر این مسئله برای اکثر کشورها صدق می‌کند. همچنین استفاده از ماسک در تمام مکان‌های عمومی سراسر کشور اسپانیا برای همگان اجباری است.