جزئیات برنامه بازگشایی بدون قرنطینه‌ی پوکت از اول جولای

از اول جولای ۲۰۲۱ (۱۰ تیر ۱۴۰۰) مسافران واکسینه‌شده می‌توانند بدون نیاز به قرنطینه به استان «پوکت» در کشور «تایلند» سفر کنند.
دولت تایلند شرایط سفر به این کشور را برای مسافران واکسینه‌شده تسهیل کرده‌ است، اما با این وجود افرادی که هنوز واکسن‌ کرونا را دریافت نکرده‌اند نیز می‌توانند با شرط قرنطینه‌ی ۲ هفته‌ای به این کشور سفر کنند. همچنین دولت تایلند تأیید کرده است که با وجود افزایش شیوع ویروس کرونا در سراسر این کشور، برنامه بازگشایی تایلند به روند خود ادامه خواهد داد.

جزئیات بازگشایی پوکت به‌روی مسافران واکسینه‌شده
چه کسانی می‌توانند بدون قرنطینه به پوکت سفر کنند؟
بر اساس برنامه‌ی «سندباکس پوکت» (Sandbox Phuket)، تمامی مسافران واکسینه‌شده از کشورهای کم‌خطر و کشورهایی با خطر متوسط شیوع ویروس، می‌توانند بدون قرنطینه به پوکت سفر کنند.
گردشگران واکسینه‌شده باید حداقل ۷ روز در پوکت اقامت داشته و پس از آن می‌توانند آزادانه به استان‌های دیگر سفر کنند.
مسافران واکسینه‌شده از کشورهای کم‌خطر و کشورهایی با خطر متوسط شیوع ویروس، ​​باید حداقل ۱۴ روز قبل از سفر به تایلند واکسن خود را دریافت کرده باشند و گواهی واکسیناسیون خود را به‌عنوان بخشی از مدارک لازم جهت سفر به تایلند ارائه دهند.
کودکان نیازی به ارائه گواهی واکسیناسیون ندارند، اما مسافران بین ۱۲ تا ۱۸ سال باید با هزینه شخصی خود آزمایش سریع آنتی ژن کرونا را انجام دهند که هزینه‌ی آن حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ بات است.
پروتکل‌های لازم برای مسافران واکسینه‌شده
مسافران واکسینه‌شده (بالای ۱۸ سال) باید در روز پنجم اقامت خود آزمایش «پی‌سی‌آر» (PCR) انجام دهند.
مسافرانی که واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند (بالای ۱۸ سال)، باید پس از ورود خود آزمایش «پی‌سی‌آر» (PCR) انجام دهند و به‌مدت ۱۴ روز در هتل‌های تعیین‌شده قرنطینه شوند.
مسافران بین ۱۲ تا ۱۸ سال، باید پس از ورود در فرودگاه بین‌المللی پوکت آزمایش سریع آنتی ژن کرونا را انجام دهند. کودکان زیر ۱۲ سال نیازی به انجام هیچ‌گونه آزمایشی ندارند.
اپلیکیشن ردیابی تایلند پلاس
تمام مسافران باید در طول کل اقامت خود اپلیکیشن «تایلند پلاس» (Plus Thailand) را در تلفن همراه خود دانلود و نصب کنند. این برنامه از طریق «جی‌پی‌اس» (GPS) و بلوتوث موقعیت مسافران را شناسایی می‌کند و مسافران از طریق کد «کیو‌آر» (QR) موجود در برنامه از میزان خطر موقعیت خود آگاه می‌شوند.

آیا مسافران می‌توانند در تورهای این جزیره شرکت کنند؟
مسافران واکسینه‌شده به شرط رعایت پروتکل‌هایی نظیر حفظ فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک، شستن‌ دست‌ها، تست کرونا و دانلود برنامه تایلند پلاس، می‌توانند هرگونه فعالیتی را در جزیر‌ه‌ی پوکت انجام دهند.

مسافران باید در روز پنجم تست کرونا انجام دهند؛ در صورت مثبت بودن تست، آن‌ها به بیمارستان منتقل می‌شوند، اما در صورت منفی‌شدن تست، مسافران می‌توانند برای یک تور یک روزه از جزایر دیگر پوکت مانند جزیره «فی فی»، «کوه یائو»، «خلیج فانگ نگا» دیدن کنند.

آیا مسافران می‌توانند به استان‌های دیگر سفر کنند؟
قبل از سفر به سایر استان‌های دیگر در کشور تایلند، گردشگران باید حداقل ۷ شب در پوکت اقامت داشته باشند. آن‌ها باید ۷۲ ساعت قبل از حرکت خود تست «پی‌سی‌آر» (PCR) انجام دهند. ارائه‌ی گواهی واکسیناسیون نیز در ایستگاه‌های بازرسی مقاصد دیگر، الزامی است.

نکته قابل توجه آن است که گردشگران می‌توانند در کمتر از ۷ روز به کشور خود یا کشورهای دیگر بازگردند، با این حال، آن‌ها قبل از پایان ۷ شب اقامت در پوکت مجاز به سفر به استان دیگری در تایلند نیستند.