راهنمای اخذ ویزای توریستی سریلانکا در سال ۲۰۲۱

راهنمای اخذ ویزای توریستی سریلانکا در سال ۲۰۲۱
دولت سریلانکا از ۲۱ ژانویه ۲۰۲۱ (۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۹) مرزهای خود را با قوانین جدیدی به‌روی گردشگران بین‌المللی، از جمله «ایرانیان»، بازگشایی کرده است.
در حال حاضر تمامی گردشگران بین‌المللی از کشورهای مختلف، از جمله ایرانیان، می‌توانند جهت اخذ ویزای توریستی سریلانکا اقدام کنند.

مدارک عمومی جهت اخذ ویزای توریستی سریلانکا
مدت زمان اعتبار ویزای توریستی سریلانکا ۳۰ روز بوده و تا ۶ ماه پس از ورود فرد به سریلانکا قابل تمدید به‌مدت ۹۰ روز است. هزینه اخذ این ویزا به‌ازای سفر یک ماهه به سریلانکا ۳۵ دلار است و افراد زیر ۱۲ سال از پرداخت این هزینه معافند.

گذرنامه با حداقل ۷ ماه اعتبار
فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای توریستی سریلانکا
دو قطعه عکس ۴*۶ با پس‌زمینه سفید و مطابق با عکس پاسپورت
ارائه برنامه سفر
انگیزه‌نامه سفر به سریلانکا
تاییدیه نهایی رزرو اقامتگاه در سریلانکا
بلیت بازگشت با حداکثر اعتبار ۳۰ روزه
نامه گردش حساب مالی و تمکن مالی جهت تامین هزینه‌های سفر به سریلانکا
مدارک لازم جهت اثبات روابط خانوادگی مسافران
مراحل اخذ ویزای توریستی سریلانکا
۱. کلیه گردشگران متقاضی سفر به سریلانکا باید پیش از سفر درخواست ویزای توریستی خود را به‌صورت آنلاین، به‌ وب‌سایت “www.eta.gov.lk” ارسال کنند.

پیش از ثبت درخواست ویزای توریستی سریلانکا، فرد باید نسبت به رزرو هتل‌‌های سطح یک دارای تاییدیه “Safe & Secure“، نوبت‌ آزمایش “PCR” و تهیه بیمه مسافرتی اقدام کند. تمامی این موارد از طریق هتل و اقامتگاه‌های که فرد برای سفر انتخاب می‌کند، هماهنگ و پرداخت می‌شود.
پس از پایان این مرحله، از سوی هتل به مسافر یک «شماره مرجع» داده می‌شود، دریافت این شماره مرجع، اولین قدم برای اخذ ویزای توریستی سریلانکا است. پس از دریافت این شماره مرجع فرد می‌تواند برای درخواست ویزای آنلاین اقدام کند.
علاوه‌بر این، کلیه مدارک عمومی جهت اخذ ویزای توریستی سریلانکا باید به‌صورت ترجمه شده و در فایل “PDF” و “JPEG” به آدرس “eta.gov.lk” ارسال شود.
۲. در هنگام ثبت درخواست ویزای آنلاین، فرد موظف است، آدرس اقامتگاه، شماره رزرو، جزئیات سفر خود، شماره تماس و شماره مرجعی که دریافت کرده است را در بخش‌های مربوطه وارد کند.

۳. تعداد تست‌های “PCR” که فرد باید در سفر به سریلانکا انجام دهد، بستگی به روزهای اقامت او دارد. برای مثال:

در صورتی که فرد کمتر از ۷ روز قصد اقامت در سریلانکا را داشته باشد، باید دو مرتبه تست “PCR” بدهد.
اگر مسافر متقاضی اقامت طولانی‌مدت در سریلانکا باشد موظف به انجام سه مرتبه تست “PCR” است.
به ازای هر مرتبه تست “PCR” فرد موظف به پرداخت هزینه ۴۰ دلار است.
۴. کلیه افراد جهت اخذ ویزای توریستی سریلانکا موظف به خرید بیمه مسافرتی “PLC” با پوشش هزینه‌های «کووید-۱۹» هستند. هزینه این بیمه به‌ازای یک ماه اقامت در سریلانکا ۱۲ دلار است و تا ۵۰ هزار دلار هزینه پزشکی و قرنطینه مربوط به این بیماری را پوشش می‌دهد. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص خرید بیمه مسافرتی می‌توانید به وب‌سایت”https://www.srilanka.travel/helloagain/” مراجعه کنید.

۵. ارائه تاییدیه رزرو یکی از هتل‌های سطح یک دارای تاییدیه “Safe & Secure” برای اقامت‌های بیش از ۱۴ روز در زمان ثبت درخواست ویزای توریستی سریلانکا، الزامی است. هیچ محدودیتی برای مدت زمان اقامت در سریلانکا وجود ندارد.
۶. پس از صدور ویزا، مشخصات فرد و جزئیات برنامه سفر او به «اداره بهداشت محلی» که اقامتگاه یا هتل در آن منطقه واقع شده است، ارسال می‌شود. در صورت هرگونه تغییر در برنامه سفر، فرد موظف است تغییرات را تا پیش از زمان سفر به سریلانکا به اطلاع اقامتگاه یا هتل رزرو شده برساند.

۷. کلیه گردشگران بین‌المللی موظف به دانلود و نصب برنامه “Visit Sri Lanka” هستند. افراد می‌توانند این برنامه را از «اپ استور» (AppStore) یا «گوگل پلی» (Google Play) دانلود کرده و پس از آن فرم درخواست ویزای آنلاین، اطلاعات هویتی و جزئیات برنامه سفر خود را در برنامه ثبت کنند.
سریلانکا، یکی از ایمن‌ترین و بهترین مقاصد گردشگری آسیا است که با اقدامات بی‌شماری در زمینه کنترل شیوع بیماری «کرونا» توانسته است، آمار مبتلایان به این بیماری را به‌شدت کاهش داده و از سوی «شورای جهانی سفر و گردشگری» (WTTC)، «مهر ایمنی سفر» دریافت کند.